Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Sport

​Ve Zlínském kraji vzniknou dvě fotbalové akademie

Fotbalová asociace České republiky udělila licenci Klubová Akademie dvěma fotbalovým oddílům ve Zlínském kraji. FC Fastav Zlín a 1. FC Slovácko tak budou moci získat na rozvoj podpory talentu malých svěřenců až o 10 milionů korun navíc.


Autor: pixabay

Fotbalové kluby FC Fastav Zlín a 1. FC Slovácko získaly statut Klubová Akademie. Díky aktivnímu přístupu Zlínského kraje se podařilo vyjednat výjimku a Fotbalová asociace České republiky udělila 14. dubna tento statut hned dvěma oddílům v kraji.

„Standardně je na území kraje udělena tato licence pouze jednomu klubu. Jsem s představiteli obou oddílů velmi rád, že se nám podařilo uspět a díky tomu se navýší podpora mládežnické kopané ve Zlínském kraji až o deset milionů korun,“ uvedl radní Jiří Jaroš, zodpovědný za oblast mládeže a sportu.

Oba kluby tak dosáhly na nejvyšší kategorizaci ve výchově mládeže v České republice. „Největší přínos akademií vidím v tom, že se centralizuje kvalita do jednoho místa, kde jsou vytvořeny ty nejlepší podmínky. Mladí hráči jsou takoví malí, velcí profesionálové, jsou nastaveni na profesionální život fotbalisty a je potřeba je v tom podporovat,“ dodal bývalý fotbalový reprezentant a garant projektu regionálních fotbalových akademií Karel Poborský.