Nejnovější zprávy: Začala rekonstrukce Čiperovy vily, vznikne zde kulturní a kreativní centrum ​Památník rodáka z Hrachovce kardinála Bauera září novotou

Společnost

Ve Smolině uctí památku Josefa Valčíka a jeho rodiny

V sobotu 27. května se ve Smolině uskuteční pietní akt věnovaný památce rodáka Josefa Valčíka, jeho nejbližší rodiny a dalších obětí nacistické okupace.


Autor: Město Valašské Klobouky

Vzpomínkové shromáždění začne v 10 hodin dopoledne. Jeho úvod bude patřit zádušní mši svaté, která bude sloužena u památníku na návsi. Po bohoslužbě naváže pietní ceremoniál s kladením věnců, zdravicemi a vzdáním poct.

„Od nejvýznamnější odbojové akce zrealizované v Evropě během druhé světové války, kterou byl atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, uplyne letos 27. května už 81 let. Přesně v den tohoto výročí se ve Smolině setkáme, abychom vyjádřili úctu k odvaze a vlastenectví, které rodák Josef Valčík coby příslušník Operace Silver A prokázal. Za svůj podíl na přípravě atentátu později se svými spolubojovníky zaplatil životem a kruté stíhání neminulo ani jeho rodinu, jíž chceme také věnovat vzpomínku,“ uvedl Josef Bělaška, starosta města Valašské Klobouky.