Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Sport

Ve Slušovicích se pojede ​Mikuláš Rally. Už pojedenácté!

Ve Slušovicích se na konci listopadu uskuteční tradiční loučení s motoristickou sezonou na Moravě. Oblíbené exhibiční jízdy ​Mikuláš Rally se uskuteční v termínu 26. – 27. listopadu 2021.


Autor: Jan Pořízek

Pořadatelský tým kolem motoristické rodiny Minaříků pevně věří, že populární rozlučka s rallyovou sezonou se odjede s fanoušky podél tratě rychlostních zkoušek a v servisní zóně. Současný vývoj pandemické situace v České republice nenechává organizátory větších akcí v klidu spát. Kvůli pandemii onemocnění Covid-19 a rozhodnutí výkonného výboru Autoklubu České republiky o předčasném ukončení sezony byla Mikuláš Rally v závěru loňské sezony odvolána.

„Pevně věříme, že soutěž letos odjedeme i s diváky, i když nárust nakažených je v posledním týdnu značný. Přejeme si, aby se Mikuláš konal bez omezení pro diváky,“ uvedl Josef Minařík, předseda organizačního týmu a zástupce ředitele VHS Mikuláš Rally Slušovice. Do názvu oblíbené rallyshow se v pozici hlavního partnera dostala společnost Vodohospodářské stavby Brno, a.s., která působí na stavebním trhu doma i v zahraničí již od roku 1957. „Jsme rádi, že nám podařilo najít významného partnera. Těší nás, že s ním můžeme počítat i do budoucna, a to nejen při podpoře Mikuláš Rally,“ pověděl Minařík.

Letošní 11. ročník VHS Mikuláš Rally Slušovice měří celkem 90,15 km a obsahuje 6 rychlostních zkoušek na třech úsecích s názvy Dostihovka okruh, Bernardýnská a Mikulášská v celkové délce 24,93 km. Fanoušci se mohou těšit opět na oblíbený okruh kolem dostihové dráhy, který se pojede ve stejné podobě jako v předchozím ročníku. „Pro diváky i soutěžní posádky je okruh velmi atraktivní. Při třetím průjezdu s názvem Mikulášská jsme připravili opět parádu pro diváky v podobě nejatraktivnější části okruhu. Nepojedeme Zádveřice, ale zařadili jsme úsek z Trnavy do Kašavy s tradičním diváckým místem u penzionu nad Podkopnou Lhotou, který najdeme v itineráři hned třikrát. Věříme, že nás nepřekvapí počasí a nepřijde sníh. Přece jen tento úsek je výše položeným místem na trati než Slušovice a řešit přezouvání gum může být problém,“ řekl Josef Minařík.

Podstatnou novinkou je umístění servisního parkoviště v prostoru letiště Bílá Hlína. Dosavadní prostor „u skleníků“ pronajal majitel pozemku pro komerční účely a pořadatelé hledali náhradní prostor. „Zvolili jsme variantu letiště, ve hře byla i možnost místní silnice na příjezdu z Hrobic, směrem do Březové. Na letišti máme pronajaté celé prostory včetně přistávací dráhy. Navíc se vyhneme při odjezdu ze servisu i průjezdu Slušovicemi, neboť zde probíhá Adventní jarmark a bude zvýšený pohyb vozidel a osob,“ vysvětlil Lubomír Minařík, ředitel rally.

Další změnou v programu rally je konání technické přejímky, která se uskuteční již v pátek 26. listopadu v odpoledních a večerních hodinách (16:30 - 20:30 hodin) v prostorách autoservisu firmy Vraník. „Letos startujeme již v 10:30 hodin a od časných ranních hodin posádky absolvují seznamovací jízdy. Jedeme erzety třikrát, a pokud bychom startovali až v poledne, dostávali bychom se do časové tísně a dojížděli do cíle za tmy. Tímto krokem jsme vyšli vstříc posádkám,“ upřesnil šéf organizačního výboru.

Ředitelství rally je umístěné opět v nové administrativní budově firmy Fagus v Nových Dvorech. První vůz vyjede na trať v sobotu 27. listopadu v 10:30 hodin při výjezdu ze servisního parkoviště, cíl soutěže je situován na stejném místě v 15:30 hodin. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne tradičně v Derby clubu (sud) u dostihové dráhy ve Slušovicích se začátkem v 18 hodin.