Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Společnost

​Valašské Meziříčí hostilo den československých mikroregionů

Předávání zkušeností zaměřených na spolupráci mezi obcemi a místními organizacemi, ale také praktické ukázky pro širokou veřejnost. Takový byl ve zkratce dvoudenní program věnovaný mikroregionům Valašskomeziřičísko-Kelečsko a Medzihorie.


Autor: Město Valašské Meziříčí

Ve středu 4. srpna si představitelé zapojených obcí z obou stran hranice předávali cenné zkušenosti a příklady dobré praxe v rámci společného workshopu.

„S našimi slovenskými kolegy jsme diskutovali na téma aktuální problematiky a poznatků obou regionů v oblasti vzájemné spolupráce obcí s místními spolky, sdruženími a zájmovými skupinami. Představili jsme si také ověřené příklady z praxe, které jsou aplikovatelné na české i slovenské straně, nastínil obsah odborného semináře Robert Stržínek, starosta města Valašské Meziříčí a předseda Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko.

Čtvrtek 5. srpna už patřil praktickým ukázkám podpory místních iniciativ z mikroregionů Valašskomeziřičísko-Kelečsko a Medzihorie.

„V rámci Československého dne mikroregionů se na prvním nádvoří zámku Žerotínů představil například Spolek pro obnovu zámeckého parku z Branek, Český svaz včelařů Valašské Meziříčí, Sbor dobrovolných hasičů z Kunovic a další zástupci místních iniciativ. Program doplnily unikátní hry, fotokoutek s rekvizitami či vystoupení Cimbálové muziky Polajka, Speváckého súboru Bukovinka z Radobici a nechyběly ani písničky Divadla Schod,“ přiblížila Helena Dobešová z Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko.

Ve dnech 17. a 18. srpna pak proběhne obdobná akce také u slovenských partnerů.

Akce je jednou z aktivit společného projektu "Československé dny mikroregionů Valašskomeziříčsko-Kelečsko a Medzihorie", který byl dotačně podpořen z Fondu malých projektů.