Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Sport

Štítná nad Vláří hostí mistrovství světa v travním lyžování

Česká republika v letošním roce přivítá mezinárodní elitu travních lyžařů, kteří budou na našem území bojovat o tituly mistrů světa. Šampionát se do Česka vrací po čtrnácti letech, tentokrát se odehraje ve Štítné nad Vláří.


Autor: www.czech-ski.com

Jediný světový šampionát na domácí půdě se uskutečnil v roce 2007 v Olešnici v Orlických horách, tehdy získala česká reprezentace hned pět cenných kovů. O dvě zlata, stříbro a bronz se postaral Jan Němec, který je jedním z nejúspěšnějších travních lyžařů historie. Přestože už poslední roky nezávodí, domácí šampionát si nechce nechat ujít.

„Domácí MS je velká událost a já se ještě ani ve 44 letech neřadím do starého železa. Pokud mi to zdraví dovolí, rád bych za rok startoval v plné síle a bojoval o nejvyšší příčky,” okomentoval Němec svůj plánovaný návrat.

Mezi další česká želízka patří rekordman v počtu juniorských titulů a vítěz posledního ročníku Světového poháru Martin Barták, mistryně světa a stříbrná z posledního šampionátu Adéla Kettnerová i mladá naděje Alena Veselá, která bude chtít zazářit na svém tréninkovém svahu. Šampionát odstartuje ve v úterý 7. září obřím slalomem, pokračuje středečním slalomem juniorů, čtvrtečním super G, páteční kombinací a vyvrcholí sobotním slalomem.

PROGRAM

Úterý - 7. září
OBŘÍ SLALOM (dospělí)

Středa - 8. září
SLALOM (junioři)

Čtvrtek - 9. září
SUPER G

Pátek - 10. září
KOMBINACE (dospělí)

Sobota - 11. září
SLALOM (dospělí)
Slavnostní zakončení