Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Sport

​Řidiči pozor. V neděli se poběží festivalový půlmaraton. Omezí dopravu ve Zlíně

V neděli 29. května se uskuteční 7. ročník Festivalového půlmaraton MONET+ Zlín, který pořádá Zlín Film Festival společně s Běhy Zlín. Největší běžecká akce v kraji je přímou součástí filmového festivalu, který se koná od 26. května do 1. června.

Ilustrační foto
Autor: facebook

Hlavní závod odstartuje od Kongresového centra ve Zlíně v neděli nově již v 10.00 hodin. Po startu se závodníci vydají přes třídu Tomáši Bati, náměstí Míru, autobusové nádraží do továrního areálu. Po proběhnutí Baťovského areálu pokračuje trasa přes Prštné, Rybníky, Čepkov. Odtud trasa běhu vede přes Fügnerovo, Havlíčkovo a Benešovo nábřeží na Zálešnou a Podvesnou, závěr okruhu potom po ulici Dlouhé, Vodní a Zarámí až na náměstí Míru před radnici. Pro čtvrtmaratonce a tandemy zde závod končí. Běžci půlmaratonu a štafety pokračují do kola druhého z náměstí přes Bartošovu ulici opět do továrního areálu a dále po stejné trase, jako v prvním kole.

Z důvodu bezpečnosti samotných běžců i diváků bude v návaznosti na trasu v některých částech centra města omezena nebo zcela uzavřena doprava a také linky MHD budou odkláněny. Od 10 hodin dojde tak k přerušení pravidelných tras linek 2, 4, 8, 9, 33, 34 a 36, které budou směrovány na náhradní trasy. Pár minut před desátou hodinou bude na patnáct zcela uzavřen průjezd Zlínem po třídě Tomáše Bati. V tu dobu bude také na nezbytně dlouhou dobu omezen příjezd na autobusové nádraží. (podrobný plán uzavírek ve spodní části dokumentu nebo zde https://www.zlinskypulmaraton.cz/uzavirky-a-omezeni)

„Rádi bychom upozornili motoristy i ostatní obyvatele města, že na trase půlmaratonu se v době mezi 8:00 až 13:00 hodin vyskytnou dopravní omezení, a požádali je o trpělivost a obezřetnost,“ prosí Jarmila Záhorová, výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu, která dodala, že postupné uvolňování omezení bude již od 12:30 hodin. Současně upozornila, že doprava na křižovatkách bude řízena policisty a dobrovolníky, kteří budou v případě potřeby veřejnosti k dispozici.

Podrobné informace k závodům i k uzavírkám a omezení v dopravě jsou k dispozici na webových stránkách www.zlinskypulmaraton.cz

Dopravní omezení po dobu závodu dne 29. května 2022 od 08:00 do 13:00 hodin

V době závodu budou probíhat tyto uzávěry a omezení:

Lokality s omezením parkováním

Zákaz parkování se vztahuje na celou trasu závodu (viz ulice níže) v neděli 29. 5. 2022 od 8:00 do 13:00 hod. Prosíme, přeparkujte své vozidlo s dostatečným předstihem a předejděte tak zbytečným nepříjemnostem spojeným s odtahem vašeho vozidla.

Zákaz zastavení:

Hradská

Bartošova

Soudní

Trávník

Vavrečkova

Malotova

Přímá

Cyklistická

U Stadionu

Nábřeží

Hlavníčkovo nábřeží

Benešovo nábřeží

Fügnerovo nábřeží

Havlíčkovo nábřeží

Vodní

Zarámí

Úplná uzavírka:

V době bezprostředně před závodem dojde k úplné uzavírce celé trasy závodu (viz ulice níže), tedy v neděli 29. 5. 2022 od 9:00 do 13:00 hod. Prosíme, počítejte s tím, že v tuto dobu nebude možné do ulic vjíždět vozidly ani z ulice vyjíždět. Pokud předpokládáte, že budete auto potřebovat, zaparkujte své vozidlo včas jinde. Předejděte tak zbytečným nepříjemnostem.

Úplné uzavření ulic v neděli 29.5. od 9:00 do 13:00 hodin

Centrum:

Hradská

Bartošova

Soudní

Vodní

Zarámí

Vodní

Zarámí

Rašínova

nám. Míru

Baťovský tovární areál:

Trávník

Desátá

Dvacátá

Vavrečkova

Malotova

Hlavníčkovo nábřeží

Prštné:

Nábřeží

Přímá

Za Školou

U Sokolovny

Odboje

K Rybníkům

Cyklistická

U Stadionu

Zálešná, Podvesná:

Benešovo nábřeží

Fügnerovo nábřeží

Havlíčkovo nábřeží

Krátkodobá uzavírka:

v době těsně před startem Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2022 dojde v čase od 9:45 do 10:15 hodin ke krátkodobé uzavírce centra města Zlín za asistence příslušníků Policie ČR a Městské police Zlín. V této době dojde také k zastavení městské hromadné dopravy. Prosíme, počítejte se zpožděním u části linek městské hromadné dopravy.

Krátkodobá uzavírka v neděli 29.5. od 9:45 do 10:15 hodin:

náměstí TG Masaryka u Kongresového centra

Štefánikova od náměstí Práce po Osvoboditelů

Gahurova mezi Štefánikovou a třídou Tomáše Bati

Třída Tomáše Bati od Gahurovi po Dlouhou

Školní

Sadová

Osvoboditelů

Dlouhá od třídy Tomáše Bati po Kvítkovou

Možnosti vjezdu a výjezdu z omezených oblastí

v době konání závodu v neděli 29. 5. od 9:00 do 13:00 hodin bude výjezd umožněn dle pokynů pořadatelů a za asistence příslušníků Policie ČR a Městské policie Zlín v dobře konání akce:

Baťovský tovární areál

vjezd a výjezd možný po ulici J. A. Bati v celé délce

výjezd po ulici Devadesáté, Hlavníčkově nábřeží, přes ulice Šedesátou na ulici J. A. Bati dle pokynů pořadatelů

výjezd po ulici Dvacáté směrem na autobusové nádraží ulicí Trávník kromě času 10:00 - 10:20, kdy bude autobusové nádraží zcela uzavřeno

Prštné

z ulice Jateční na ulici Přímou směrem k tříde Tomáše Bati

přes Náves směrem na místní část Louky

přes Harbůvky směrem na Mladcovou

Zálešná

z ulic na Zálešné bude možné odjet směrem k ulici 2. května

Podvesná

z ulic na Podvesné bude možné odjet směrem k U Náhonu a Hornomlýnské

Fügnerovo nábřeží

vjezd možný do 9:00, výjezd možný od 13:00 hodin

Benešovo nábřeží

vjezd možný do 9:00, výjezd možný od 13:00 hodin

Centrum

výjezd z ulice Zarámí umožněn pouze ve směru k ulici Dlouhá

Výjezd z ulice Vodní umožněn pouze ve směru k ulici Gahurova