Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Policie & Hasiči

Propuštěný zloděj se vrátil k řemeslu. Ve vazbě čeká na další trest

Ve vazbě skončil v těchto dnech třiatřicetiletý recidivista ze Zlína za krádeže a porušování domovní svobody, protože v uplynulých týdnech kradl v obchodech a vykrádal sklepy.


Autor: Policie ČR

Muž kradl od konce prosince v devíti různých prodejnách ve Zlíně a v Otrokovicích zejména kosmetiku, parfémy, holicí strojky, ale také nářadí. Koncem prosince se vloupal do sklepních prostor bytového domu, kde ze tří sklepů odcizil společně s o deset let mladší pachatelkou jízdní kola, lyže a lyžařské boty. Minulý týden zloděje v jeho zaměstnání zadrželi zlínští kriminalisté.

Recidivista má v rejstříku trestů jedenáct záznamů, zejména pro majetkovou trestnou činnost. Na svobodě si od posledního propuštění z výkonu trest nepobyl ani rok a půl a již deset měsíců po propuštění znovu kradl.

Kriminalisté muže obvinili ze dvou trestných činů a podali státnímu zástupci návrh na jeho umístění do vazby. Soudce okresního soudu návrh státního zástupce akceptoval a policisté muže po pobytu v policejní cele převezli do vazební věznice v Olomouci.

Nyní mu hrozí až tři roky odnětí svobody.