Nejnovější zprávy: Zlínská realita. Lidé v nouzi kradou potraviny Pacienti oddělení následné péče využívají nové automaty pro přípravu nápojů

Kultura

Prohlídky centrem Valašských Klobouk představí mimo jiné místní stopy malíře Maorů

Během léta pořádá městské muzeum ve Valašských Kloboukách šest komentovaných prohlídek. Během nich účastníci uvidí architekturu Huberta Gessnera, malířská díla Bohumíra Lindauera a nejvýznamnější památky v centru města.


Autor: Město Valašské Klobouky

„Při procházce valašskoklobouckou památkovou zónou bude společně se zdejšími pamětihodnostmi představena také historie našeho města, která se v těchto objektech otiskla. Pokud si návštěvníci zvolí prohlídku architektury rodáka Huberta Gessnera, budou mít příležitost zaměřit se na jeho kloboucké realizace, ale také se dozvědí o jeho přesahu do jiných českých měst a do zahraničí,“ uvedl historik městského muzea Petr Odehnal.

Prohlídka věnovaná Bohumíru Lindauerovi, který je pro své novozélandské období označován za „malíře Maorů“, pozve v úvodu na návštěvu kaple svatých Cyrila a Metoděje. „Kaple je vyzdobena obrazy, které mimo jiné vytvořil právě Lindauer. Poté se účastníci přesunou ke kostelu Povýšení svatého Kříže, na jehož obrazové výzdobě se podílela dílna Karla Hemerleina, jejíž byl Lindauer součástí,“ přiblížil Petr Odehnal.

Termíny komentovaných prohlídek:

22. července 13.00 Městská památková zóna

22. července 14.30 Malíř Maorů Bohumír Lindauer

23. července 13.00 Hubert Gessner a Valašské Klobouky

19. srpna 13.00 Městská památková zóna

19. srpna 14.30 Malíř Maorů Bohumír Lindauer

20. srpna 13.00 Hubert Gessner a Valašské Klobouky