Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Policie & Hasiči

Policisté zatáhli síť na popíjející mládež. Rekordman nadýchal téměř dvě promile

​Policisté společně se strážníky a celníky kontrolovali v minulém týdnu popíjející mládež. V síti uvízlo devatenáct opilých dorostenců a dorostenek.

Od středy do pátku proběhla ve Zlínském kraji celorepubliková policejní akce, která byla zaměřena na dodržování zákazu podávání alkoholu mladistvým či nezletilým.

"V rámci této akce jsme se především v nočních hodinách zaměřili na předem vytipovaná restaurační zařízení a místa, kde se schází mládež, jako jsou parky a hřiště. Navštívili jsme jednatřicet provozoven. U všech nezletilých a mladistvých, které jsme zkontrolovali, byla provedena dechová zkouška na alkohol. Narazili jsme při tom na devatenáct mladých lidí ve věku od patnácti do osmnácti let, kteří byli pod vlivem alkoholu. Jednalo se o deset dívek a devět chlapců. Rekordmanem se stal sedmnáctiletý hoch z Uherskohradišťska, který nadýchal 1,87 promile," uvedla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Akce proběhla ve spolupráci s celníky, strážníky městských policií a dále s pracovníky krajské hygienické stanice, české obchodní inspekce a orgánu sociálně-právní ochrany dětí. V obdobných preventivních aktivitách budeme v rámci celého kraje i nadále pokračovat.