Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Policie & Hasiči

Policisté chytili ve svém volnu zloděje

Pořádnou smůlu měl koncem minulého týdne jednadvacetiletý zloděj. Když vyběhl v nákupním centru ve Zlíně z obchodu s baťohem a ukradenou bundou, rozeběhli se k němu dva policisté, kteří si právě užívali nákupy na stejném místě.

Ilustrační foto
Autor: Policie ČR

Oba policisté, jeden z pohotovostního a eskortního oddělení ve Zlíně a druhý sloužící v Praze, nstržm. Ondřej Egner a pprap. Emil Bruna nezaváhali ani na okamžik, takže zloděj neměl nejmenší šanci. Ještě před příjezdem policejní hlídky se jim přiznal nejen k aktuálnímu pokusu o krádež bundy, ale i k tomu, že před pár dny kradl ve stejném obchodním centru také. Z jiné prodejny odcizil oblečení a tehdy se mu i s lupem podařilo utéct.

Policisté při nákupu uviděli, jak z prodejny sportovního vybavení vyběhl muž s batohem, na kterého další dva zaměstnanci prodejny volali, aby neutíkal. Ani jeden z kamarádů nezaváhal a i když zrovna nebyli ve službě, vydali za utíkajícím mužem. Přitom na něj volali, aby se zastavil a prokázali se příslušností k policii. Mladý muž poslechl a zůstal stát.

Jeden z policistů zloděje hlídal, druhý mezitím zjišťoval, co se stalo. Dozvěděl se, že unikající muž ukradl z prodejny se sportovním zbožím bundu a chtěl utéct. Krádež oznámil operačnímu důstojníkovi na lince tísňového volání policie, ten vyslal na místo policejní hlídku. Ještě před příjezdem uniformované hlídky stihl policista v civilu odhalit, že stejný zloděj má na svědomí další krádež v tomto obchodním centru. Asi před týdnem odcizil z jiné prodejny oblečení a utekl.

Policisté prvosledové hlídky si podezřelého jednadvacetiletého muže, kterého dobře znají z předchozích krádeží, převzali k dalším úkonům trestního řízení. Za další krádeže mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.