Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Sport

Otrokovičtí Panteři přivezli z pražského turnaje dvě florbalová zlata

​Florbalisti Panthers Otrokovice v kategoriích přípravka a mladší žáci ovládli o minulém víkendu prestižní mezinárodní turnaj Prague Floorball Cup 2022 a vezou domů zlaté medaile. Cenné kovy vybojovali v silné konkurenci dvou desítek klubů.


Autor: Město Otrokovice

Nejmladší kluci v kategorii přípravky, tedy děti do 9 let, dokázali zvítězit v konkurenci 21 týmů z České a Slovenské republiky. Vítězně prošli všemi sedmi zápasy, kde porazili i těžké pražské soupeře ze Sparty nebo Black Angels a svým protivníkům nastříleli úctyhodných 65 branek.

Pro všechny to bylo první velké turnajové vítězství, které je určitě velkou motivací do nadcházejících turnajů i tréninků. Na konci května zkusí malí Panteři na úspěch navázat na turnaji Nisa Open v Liberci. V červnu zavítají opět na Ostrava Cup Junior a do Brna na Open Games. Určitě je čekají další těžké zápasy, ale věříme, že kluci zabojují a nějakou další medaili či pohár přivezou,“ věří Tomáš Ťopek z klubu Panthers Otrokovice. Za úspěchy kluků z přípravky stojí trio trenérů Igor Norek, Martin Kostka a Jana Grivalská, kteří se starají, aby jejich svěřenci měli vše potřebné.

Tým mladších žáků, ve věkové kategorii 10 až 12 let, po čtyřech výhrách v základní skupině postoupil suverénně do semifinálových bojů. Zde narazil na velmi těžkého soupeře z Black Angels a po tuhém boji se o konci napínavého utkání rozhodlo až v prodloužení. Zde byli o kousek šťastnější Panteři a mohli se radovat z postupu do finále proti velkým rivalům, ale i kamarádům z Bivoj Litvínov.

„Finále bylo velmi vyrovnané a kluci půlku zápasu dotahovali brankovou ztrátu, pak ale zabrali a zápas otočili do vítězného konce a mohli začít slavit další velké vítězství,“ pochválil hráče Tomáš Ťopek s tím, že kluci jsou natolik šikovní, že trenéři se pasovali jen do role nosičů vody. Vše ostatní jejich svěřenci zvládají sami.

Podobně jako přípravka, se mladší žáci v následujících dvou měsících zúčastní turnajů v Ostravě a Brně, kde se těší na další velké bitvy a věří, že ještě nějakou medaili domů dovezou.