Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Společnost

​Olga Petřeková z Valašského Meziříčí oslavila 101. narozeniny

Neuvěřitelných 101 let slaví v těchto dnech paní učitelka Olga Petřeková z Valašského Meziříčí.


Autor: Město Valašské Meziříčí

Paní Petřeková se narodila 6. srpna 1921 do učitelské rodiny v Přelouči, okres Pardubice. Po studiích v roce 1942 nastoupila jako učitelka do Městské odborné školy pro ženská povolání ve Valašském Meziříčí. Pedagogické praxi a výchově dalších generací se věnovala také na školách v Rožnově pod Radhoštěm, Zubří, Valašských Kloboukách, Kunovicích, ZDŠ Leninova (dnes ZŠ Masarykova) a do důchodu odcházela ze ZŠ Křižná ve Valašském Meziříčí.

Na Valašsku se Olga Petřeková i vdala a s manželem Pavlem vychovali dvě dcery. Dočkala se také čtyř vnoučat a deseti pravnoučat. Zároveň vždy ráda četla a chodila do přírody. Nyní žije v rodinném prostředí, kde o ni pečují členové rodiny. Velký dík patří pracovníkům Diakonie ČCE, středisko Valašské Meziříčí. Jejich pracovníci k nám dvakrát denně docházejí a s péčí o maminku pomáhají," svěřila se rodina paní Petřekové.

Ke gratulantům se připojili také místostarosta Josef Vrátník s místostarostkou Yvonou Wojaczkovou, kteří oslavenkyni předali kytici a dárkový balíček od města.