Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Sport

Nové trasy Valachy mana představí olympionik Kulhavý a triatlet Vabroušek

Pořadatelé sportovního seriálu DATART Valachy tour připravili před blížícím se triatlonovým závodem Valachy man speciální akci, při níž se zájemci v sobotu 20. a v neděli 21. května mohou seznámit s novými trasami u Bystřičky pod vedením bikera a olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého a předního českého triatleta Petra Vabrouška.


Autor: Valachy man

Letos se totiž Valachy man po letech stěhuje na nové místo na Valašsku. U vodní nádrže Bystřička se uskuteční na konci června. V doprovodu obou uznávaných sportovců si mohou zájemci projet na kole a proběhnout všechny tři závodní trasy – krátkou pro začátečníky, dlouhou pro pokročilé závodníky a štafety i Xterra trať, na níž se uskuteční závod českého mistrovství v terénním triatlonu. Sraz a úvodní komentář před obhlídkami tras je po oba dny v 10 hodin.

„Pro účast je nutné se kvůli omezené kapacitě míst registrovat a předem uhradit účastnický poplatek 100 korun. Celá vybraná částka bude věnována hasičským sborům z Bystřičky a Karolinky, které nám budou vypomáhat při organizaci Valachy Mana. Připravili jsme i seznámení s trasami dětských závodů pod vedením Lukáše Vrobela, trenéra triatlonového oddílu TITAN TRILIFE Zlín. Na dětském programu je účast zdarma,“ uvedl hlavní organizátor Bohuslav Komín.

Valachy man je největším veřejným triatlonovým závodem v České republice. Díky různě dlouhým distancím a intervalovému startu je velmi oblíbený i u hobíků a začátečníků, kteří si chtějí vyzkoušet své sportovní možnosti. Součástí jsou i dětské závody na kratší vzdálenosti v šesti věkových kategoriích. Letos se Valachy man uskuteční o víkendu 24. a 25. června. Více o víkendové akci s Kulhavým a Vabrouškem najdete na www.valachytour.cz

Časový harmonogram akce:

Sobota 20.5. s Petrem Vabrouškem

10:00 – 10:30 sraz na pláži u vodní nádrže Bystřička

10:30 – start vyjížďky po bikové části Xterra Valachy a dlouhého Valachy mana

10:30 – prohlídka dětských tratí pod vedením Lukáše Vrobela

12:30 – prohlídka bikové části krátkého Valachy Man

14:00 – běh po trase běžecké části Xterra Valachy a dlouhého Valachy mana

Neděle 21.5. s Jaroslavem Kulhavým

10:00 – 10:30 sraz na pláži u vodní nádrže Bystřička

10:30 – start vyjížďky po bikové části Xterra Valachy a dlouhého Valachy mana

10:30 – prohlídka dětských tratí pod vedením Lukáše Vrobela

12:30 – prohlídka bikové části krátkého Valachy mana

14:00 – běh po trase běžecké části Xterra Valachy a dlouhého Valachy mana