Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Sport

​Na Olympiádě dětí a mládeže bude Zlínský kraj reprezentovat 76 sportovců

V neděli 22. ledna slavnostně odstartuje jubilejní dvacátý ročník Olympiády dětí a mládeže, který se uskuteční v Královéhradeckém kraji. Na Olympiádu míří i 106 členná výprava Zlínského kraje složená ze 76 sportovců, 28 trenérů a 2 vedoucích výpravy.


Autor: Český olympijský výbor

Zlínský kraj podpořil výpravu částkou ve výši milion šest set tisíc korun. Sportovcům a jejich trenérům hodně úspěchů a silných zážitků při včerejším setkání v Baťově mrakodrapu popřál Jiří Jaroš, radní pro digitalizaci, mládež a sport.

Slavnostní zahájení Olympiády dětí a mládeže proběhne v neděli 22. ledna ve 14 hodin na zimním stadionu v Hradci Králové. Oficiálního programu se zúčastní všechny krajské výpravy v čele s vlajkonoši. Vlajkonošem výpravy Zlínského kraje bude skikrosař Jiří Čech. Ten za svou kariéru získal 3x titul mistra ČR juniorů, 4x titul mistra ČR v seniorech, současně je mistrem republiky za rok 2022, je 4x vítězem Českého poháru seniorů, v roce 2013 obsadil 4. místo na mistrovství světa juniorů a v roce 2017 se stal vítězem na zimní univerziádě v Kazachstánu.

Olympijský oheň na slavnostním zahájení zažehne snowboardistka a ambasadorka letošního ročníku Eva Adamczyková. Sportovní klání pak budou od pondělí 23. ledna do čtvrtka 26. ledna hostit zimní střediska Špindlerův Mlýn a Vrchlabí a města Trutnov a Nová Paka.

Na programu olympiády jsou následující soutěže: alpské lyžování, běžecké lyžování, běžecké lyžování zrakově postižených, biatlon, krasobruslení, lední hokej, lyžařský orientační běh, skicross, snowboarding a šachy. Zlínský kraj má zástupce ve všech těchto soutěžích. Přenosy vybraných závodů můžete sledovat živě na ČT sport, streamingy najdete na olympijskytym.cz/tv.

Další informace na https://www.olympijskytym.cz/odm