Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Sport

​Mezinárodní týden turistiky na Valašsku letos poprvé i pro cyklisty

31. ročník Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku (MTTV) klepe na dveře. Do Vsetína míří stovky milovníků túr z celé republiky i zahraničí. Do hor a na hřebenovky v celém regionu vyrazí poprvé v pátek 9. července. Akce skončí o týden později.


Autor: Město Vsetín

„V letošním roce jsme si pro účastníky připravili několik novinek. Jednou z nich je možnost obdivovat krásy naší krajiny ze sedla kola. Ke každé z plánovaných turistických tras jsme totiž připravili cyklotrasy. Na své si tedy poprvé přijdou i milovníci cykloturistiky. Další novinkou je možnost načíst si trasy pro jednotlivé dny v elektronické podobě přímo do telefonu, přičemž ale k dispozici budou nadále i mapy v listinné podobě,“ uvedl starosta Jiří Růžička. „Připravili jsme také nové trasy spojené s uměním a historií valašské krajiny a mohu prozradit, že účastníky na nich čekají nádherné výhledy,“ doplnil předseda KČT Zlínský kraj Jiří Homolka.

Program 31. ročníku MTTV odstartuje v sobotu 9. července od 8 do 22 hodin prezencí přímo u organizačního štábu, který bude sídlit v 1. patře budovy městského úřadu na Svárově.

„Slavnostně pak celou akci zahájíme tentýž den v 19.30 hodin ve velkém sále Domu kultury,“ informoval místostarosta pro cestovní ruch Pavel Bartoň s tím, že zájemci o účast se stále ještě mohou přihlašovat prostřednictvím webových stránek www.mestovsetin.cz, poštou na adresu MěÚ Vsetín, OŠaK, Svárov 1080, 755 01 Vsetín, případně i přímo na místě během konání akce.

A kam vlastně turisté v rámci 31. ročníku MTTV zavítají? Podívají se například k obelisku 18. poledníku nad Vesníkem, na Svantovítovu skálu či Ochmelov, do slovenských Strážovských vrchů, k památníkům TGM a Franze Josefa u Valašského Meziříčí či na Prženské paseky.

„V rámci každého dne budou vyznačeny dvě trasy – kratší o délce 10 – 15 kilometrů a delší o délce 20 – 30 kilometrů,“ přiblížil Bartoň, který upozornil, že (cyklo)turisté se musí přihlásit k účasti na jednotlivých vycházkách, resp. vyjížďkách nejpozději den předem v sídle organizačního štábu.

O závěrečnou tečku za MTTV se ve čtvrtek 14. července od 18 hodin postará slavnostní setkání v malém sále Domu kultury. O den později bude následovat odjezd účastníků do jejich domovů.

Podrobnější informace k MTTV získáte na webových stránkách http://mttv.unas.cz nebo na webu města www.mestovsetin.cz, a to v sekci Volný čas, kapitola Sport a turistika.