Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Sport

​Město Zlín nabídne k odkupu podíl v hokejovém klubu Berani Zlín

Zlínská radnice zachová finanční podporu Beranů ve stejné výši, jako v případě jejich účasti v extralize. Svůj podíl v klubu ale prodá.


Autor: Město Zlín

„Rada města po dlouhé debatě schválila finanční příspěvek ve formě sponzoringu A týmu Beranů, který pro letošní rok zůstává ve stejné výši jako v případě účasti v extralize, přestože klub bude nyní působit v 1. lize. Došlo však k úpravě k reklamního plnění tak, aby město za vynaložené peníze dostalo adekvátní protiplnění. Tím rada splnila příslib a nesnížila finanční podporu. Je to signál pro klub, jeho partnery i fanoušky, že chceme brzký návrat do extraligy. Podporu na příští kalendářní rok bude klub projednávat již s novým vedením města, které vzejde z podzimních voleb,“ sdělil primátor statutárního města Zlín Jiří Korec.

Rada města se zároveň dohodla, že hodlá nabídnout zájemcům k odkupu podíl města v klubu. V současné chvíli se čeká na ocenění hodnoty podílu, ta má být známa na konci července.

„Podíl by mohlo například odkoupit konsorcium silných firem z regionu, které dle informací od spolumajitelů klub finančně zajistí. Žádná konkrétní nabídka však aktuálně na stole není. Z pozice města nám jde o hokej, chceme být klubu partnerem. Nechceme zasahovat do jeho provozu, ten má dle námi prosazené nové organizační struktury vést se vší odpovědností výkonný ředitel a generální manažer v jedné osobě. V této souvislosti odvoláme Jana Štětkáře z pozice jednatele klubu, který v této funkci působil za město Zlín,“ doplnil primátor Jiří Korec.