Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Sport

​Hejtmanství finančně podpoří výpravu na Zimní olympiádu dětí a mládeže 2023

Hry X. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky se uskuteční v Královéhradeckém kraji. Letní olympiáda se bude konat v Olomouckém kraji letos v červnu.

Ilustrační foto
Autor: Resort Valachy

Radní Zlínského kraje schválili účast krajské reprezentace na Hrách X. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky, které se uskuteční v příštím roce v Královéhradeckém kraji. Výdaje spojené s účastí na hrách ve výši 1 370 000 korun budou plně kryty z krajského rozpočtu.

„Motivovat děti ke sportu je velmi důležité a atmosféra olympijských her k tomu napomáhá. Jejich součástí jsou i slavnostní ceremoniály, zapálení olympijského ohně nebo složení olympijské přísahy. Účast na hrách přinese mladým sportovcům životní zážitek a snad to mnohé i posílí v jejich touze po lepších sportovních výkonech,“ uvedl radní Jiří Jaroš, zodpovědný za oblast mládež a sport.

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Zlínský kraj se úspěšně zúčastnil všech doposud uskutečněných olympiád. Jednotlivé výpravy sestavují příslušné krajské úřady na základě nominačních kritérií sportovních svazů.

Letos v červnu se bude konat letní olympiáda v Olomouckém kraji, na které také nebude chybět výprava mladých sportovců ze Zlínského kraje. Vedle tradičních sportů, které se obvykle na olympiádě představují, jako je atletika, plavání, volejbal či basketbal, se bude poprvé i šermovat. Další informace na https://odm.olympic.cz/