Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Sport

Fotbalové naděje trénují pod dohledem zkušených profesionálů

Rekordních 101 malých fotbalistů ve věku od 6 do 11 let hostí v těchto dnech valašskomeziříčský letní stadion a přilehlá sportoviště. Koná se zde DEZA fotbalový kemp, který pravidelně pořádá oddíl kopané TJ Valašské Meziříčí.


Autor: Město Valašské Meziříčí

„Děti jsou rozděleny do šesti výkonnostních skupin, ve kterých se jim vedle našich zkušených trenérů věnují také ligoví trenéři z FC Trinity Zlín, FC Baník Ostrava, MFK Karviná a mnozí další. Zaměřují se zejména na rozvoj pohybových dovedností a techniku práce s míčem. Ve spolupráci s městem Valašské Meziříčí jsme rozšířili nabídku i pro ukrajinské děti, které se do kempu v hojném počtu zapojily,“ představil náplň Antonín Hořín, manažer oddílu kopané TJ Valašské Meziříčí.

Pomyslným vyvrcholením kempu pak bude tradiční turnaj ROBE Valmez cup pro věkovou kategorii U13-U12 a mladší, který bude fotbalový stadion hostit celou sobotu 30. července.

Kemp i turnaj dlouhodobě podporuje také valašskomeziříčská radnice. „Organizátoři mají kemp jako vždy skvěle připravený a našim fotbalovým nadějím se věnují s velkým nasazením. Tento týden tak jen odráží jejich celoroční práci s mládeží, která je tou nejlepší cestou k budování kvalitní hráčské základny a má také pozitivní dopad na rozvoj pohybových dovedností dětí,“ je přesvědčen starosta Robert Stržínek.