Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Policie & Hasiči

Dva roky pronásledoval bývalou partnerku. Hrozí mu dva roky vězení

Za mřížemi může skončit odkopnutý milenec, který svou bývalou partnerku obtěžoval svým zájmem do té míry, že na něj podala trestní oznámení.

Policisté z Luhačovic ve zkráceném přípravné řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné pronásledování čtyřiapadesátiletému muži z města na severu Moravy, který déle než dva roky soustavně pronásledoval svou bývalou o rok mladší partnerku žijící ve městě na Zlínsku.

Žena se s mužem rozešla po několikaleté známosti začátkem rou 2022. Dala mu jasně opakovaně najevo, že s ním již nechce mít nic společného. On se ale přesto soustavně snažil o kontakt s ní prostřednictvím telefonátů, SMS zpráv, jezdil za ní do místa jejího bydliště, kde ji vyhledával, sledoval, nosil jí květiny a jiné dárky i přesto, že žena neměla o nic z toho zájem. Kontaktoval i členy její rodiny a kamarádky. Tímto jednáním v bývalé partnerce vyvolal strach, často kvůli němu nevycházela z domu, což ji stresovalo, obtěžovalo a negativně zasahovalo do jejího života.

Žena na muže podala koncem loňského roku trestní oznámení. Dosud netrestaný muž se ke svému jednání přiznal. V případě odsouzení by strávit až jeden rok za mřížemi.