Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Sport

​Cyklostezku BEVLAVA doplní nový atraktivní prvek

Valašskokloboucký úsek cyklostezky Bevlava nabídne projíždějícím cyklistům nový prvek, který bude instalován na jednom z palouků za zahrádkářským areálem.


Autor: Město Valašské Klobouky

Jeho prozatím utajené pojetí cyklistům organizátoři představí při slavnostním odhalení ve čtvrtek 24. června během akce Do klobouku! Ta začíná v 16.30 hodin.

„Sportovně laděné odpoledne nabídne v úseku cyklostezky Bevlava mezi zdejším zahrádkářským areálem a mostem několik stanovišť s hrami pro děti. V 17 hodin odtajníme překvapení, které bude novinkou pro letošní cyklistickou sezónu. Pak už návštěvníci budou moci zasednout k ohništím, opéct si špekáček, občerstvit se a pobavit se,“ pozvala Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

Doplnění mobiliáře je součástí projektu Na kole za Gessnerem, který prostřednictvím nových expozic přibližuje dílo klobouckého rodáka, architekta Huberta Gessnera. Jedna z výstav se připravuje k otevření v městském muzeu a zaměřená bude na přehled architektovy tvorby v českých, moravských a slezských městech, ale také v Rakousku. Druhá stálá expozice se instaluje ve stodole u domu Josefa Bratmanna, která prošla proměnou a nyní je v pronájmu města. Umístěny zde budou panely zaměřené na Gessnerovy kloboucké realizace.