Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Společnost

​Zoo Zlín v neděli rozsvítí vánoční strom. Děti čeká mikulášský dárek

Vánoční světelná výzdoba ozdobí prostor od hlavního vstupu po zámek Lešná. Kromě tradičních motivů spjatých s Vánocemi se návštěvníci mohou těšit na světelné siluety exotických zvířat, areál tak rozzáří siluety slonů, lvů, klokanů nebo žiraf.


Autor: Zoo Zlín

Na nádvoří zámku čeká na všechny návštěvníky od 14.00 do 16.00 voňavé překvapení, pro nejmenší návštěvníky zoo připravuje mikulášský dárek.

„Pokud by naopak návštěvníci chtěli potěšit naše zvířata, mohou přinést dárek a položit jej pod vánoční strom, který je právě na nádvoří zámku. Obyvatelé zoo nejvíce ocení ovoce, zeleninu, oříšky, ovesné vločky, rýži, luštěniny nebo sušené pečivo a ovoce,“ uvedla Romana Mikešová, vedoucí marketingu.

Hlavní vstup zoologické zahrady zkrášlí menší vánoční stromek, který zaměstnanci ozdobili světýlky a „zoobaňkami“. „Budeme moc rádi, když nám děti a dospělí pomohou s jeho další výzdobou. Určitě budou mít spoustu originálních nápadů na vánoční ozdoby, takže pokud spojíme síly, bude tento stromeček opravdu jedinečný,“ doplnila Romana Mikešová.

U vánočního stromečku u hlavního vstupu lidé objeví i speciální vánoční knihu. „Pokud chcete naší zoo či svým oblíbeným zvířátkům popřát něco hezkého k Vánocům i do nového roku, můžete nám napsat či nakreslit přání a vložit do knihy. Zápisky budeme pravidelně zveřejňovat na Facebooku. Na začátku roku 2022 všechna přáníčka vyhodnotíme a autoři těch nejkrásnějších od nás získají malou odměnu,“ s úsměvem prozradila letošní vánoční překvapení Romana Mikešová.

Zoo Zlín je nyní otevřena bez jakýchkoliv omezení, pro návštěvu areálu není potřeba žádná potvrzení nebo očkování. Lidé mohou do zoo zavítat také na Štědrý den, během vánočních svátku, na Silvestra nebo Nový rok. Vstupné do zoo nyní činí 110 Kč pro dospělé, 90 Kč pro seniory a 70 Kč pro děti. Zoo doporučuje využít zvýhodněné on-line vstupenky, kdy úspora na každé vstupence činí 10 Kč oproti cenám v pokladně.

V neděli 12.12. zahrada prodlouží otevírací dobu do 17.00 hod.