Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Společnost

​Z Rožnova bude od 1. května pravidelně jezdit Cyklobus Beskydy

Z Rožnova pod Radhoštěm budou od 1. května 2021 jezdit nové cyklobusy na Pustevny, Bílou a Bumbálku. Pravidelná sezónní linka nazvaná „Cyklobus Beskydy“ pojede z Nového Jičína přes několik měst a obcí včetně Rožnova pod Radhoštěm a vyveze cyklisty pohodlně i s kolem do hor.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Od května do konce září bude z Rožnova do Beskyd jezdit jeden spoj v pátek a dva spoje denně o víkendech, během prázdnin se zájemci navíc svezou cyklobusem i v pracovních dnech. Linka Cyklobusu Beskydy bude v této podobě jezdit až do roku 2023.

Cyklisté si mohou vybrat ze dvou variant, kam se nechat vyvézt. O víkendech a během svátků budou z Rožnova do Beskyd jezdit dva spoje denně - jeden na Pustevny a druhý na Bumbálku a Bílou. V pátky se cyklisté se svými koly mohou nechat vyvézt na Pustevny. O prázdninách v červenci a srpnu, kdy je tradičně největší zájem o cyklobusy, bude spoj na Bílou zajištěn rovněž každý pracovní den.

Zpáteční linka bude jezdit každý pátek z Pusteven (mimo červenec a srpen), o víkendech, svátcích a během celých prázdnin z Bílé. V takovém režimu bude cyklobus Beskydy fungovat až do konce září. „Ze strany občanů i turistů byla po cyklobusu velká poptávka, proto jsme se rádi přidali k dalším městům v okolí a společně provoz turistické linky s dopravcem vyjednali,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.

V uplynulých sezonách jezdily cyklobusy z Rožnova nepravidelně a vždycky zájem cyklistů převyšoval nabídku. Nyní se tedy situace výrazně vylepší. „Z dlouhodobých ohlasů z našeho informačního centra víme, že mezi lidmi je o cyklobusy do Beskyd veliký zájem, proto jsme rádi, že od 1. května se bude jezdit,“ řekl Martin Beníček, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu MěÚ Rožnov.

Autobus s cyklo přívěsem dle smlouvy s dopravcem pojme nejméně 24 jízdních kol. Nutná bude rezervace místa na kolo předem, tu je možné provést ve všech předprodejních kancelářích AMS a na webovém portále www.e-jizdenka.cz nebo www.idos.cz . Aktuálně je již možné provést rezervaci a zakoupit si jízdenku pro jízdní kolo.

Rožnovská radnice uzavřela smlouvu s veřejným dopravcem společně s dalšími čtyřmi městy. Za tři roky provozu by mělo město Rožnov pod Radhoštěm přepravci zaplatit necelých 98 tisíc korun. Do projektu jsou kromě Rožnova zapojena také města Kopřivnice, Příbor, Frenštát pod Radhoštěm a Nový Jičín, kde linka do Beskyd začíná.

Jízdní řád Cyklobusu Beskydy je dostupný zde.