Nejnovější zprávy: Zlín dětem nabídne trochu jiný cirkus V Uherskohradišťské nemocnici se letos narodilo už 560 dětí

Společnost

Velké Karlovice hlásí sněžení: závod Noční stopa Valachy má na sobotu skvělé podmínky

​Ideální podmínky čekají v sobotu 4. února na účastníky běžkařského závodu Noční stopa Valachy ve Velkých Karlovicích. Oblíbenou akci s jedinečnou atmosférou pro dospělé i děti u hotelu Galik v Resortu Valachy navíc doprovodí testování skialpů s hobby závodem.


Autor: Resort Valachy

„Podmínky jsou skvělé, pravá valašská zima je zpět a běžkaři se mohou těšit na opravdu krásný zážitek v zasněžené přírodě. Skútr obce Velké Karlovice začal hned v úterý utlačovat stopu. Jak postupně připadává sníh, mohla by v dalších dnech vyjet i rolba. Na sobotu stopu ve spolupráci s obecním úřadem Velké Karlovice ještě znovu čerstvě projedeme a upravíme pro maximální komfort závodníků. Ještě do 1. února je možné se registrovat za výhodnější startovné na www.valachytour.cz. Přihlášení bude možné i na místě, ale jen do naplnění kapacity, která je omezená kvůli intervalovému typu startu,“ uvedl hlavní organizátor Bohuslav Komín.

Noční stopa Valachy je první akcí letošního 11. ročníku seriálu DATART Valachy tour, který tradičně zve ke sportování závodníky všeho věku. Tak tomu bude i na Noční stopě Valachy. „Ještě před setměním, v 16 hodin, začnou tradiční závody dětí. Ty nejmenší do 6 let soutěží v běhu, starší pak intervalově na běžkách na trasách od 700 metrů do 2,7 km. V 18 hodin odstartujeme závod dospělých, kteří se na trať vydají taktéž intervalově, v rozestupech 10 vteřin. Vybírat mohou ze dvou tras: jeden okruh dlouhý 7,5 km, nebo dva okruhy v celkové délce 15 km. Podmínkou účasti je čelovka,“ popsal hlavní organizátor DATART Valachy tour Bohuslav Komín.

Pro každého účastníka je v cíli připraveno teplé jídlo a pití. Dospělí dostanou originální pamětní medaili, jejíž podoba je letošní novinkou. Všechny děti se v cíli opět mohou těšit na medaili perníkovou. Start a cíl je u hotelu Galik, díky jehož zázemí lze využít vyhřáté místo pro převlečení i občerstvení. Připraven bude i servis lyží Hyra Sport, půjčovna běžek Yoko, zóna se stánky se zimním oblečením a vybavením, chystá se on-line přenos na internetu a velkoplošné obrazovce na místě nebo laser show po setmění.

V rámci doprovodného programu mohou návštěvníci využít také testování skialpů Dynafit na svahu Razula kousek od hotelu Galik. Bezplatné testování probíhá od 9:30 do 16:00. Od 13 hodin se mohou zájemci zapojit i do originálního skialpového závodu.

Seriál DATART Valachy tour, zahrnující čtyři závody v různých disciplínách a různých ročních obdobích na Valašsku, vstupuje letos již do 11. ročníku a má několik novinek. Ta největší se týká Valachy mana, který se letos stal závodem Mistrovství ČR v terénním triatlonu, přesouvá se ze srpna do června a stěhuje se současně k přehradě Bystřička. Mezi užitečné novinky patří automatické storno a úrazové pojištění ve spolupráci s pojišťovnou Kooperativa pro každého dospělého závodníka.

Nově také letos dospělí účastníci obdrží z každého závodu pamětní medaili s jiným motivem. Dřevěné medaile vytvořené řezbářem Vladanem Daňkem z Holešova jsou přitom konstruovány tak, aby se daly spojit pamětní stužkou do originálního medailového puzzle znázorňujícího všechny disciplíny, které závodník během roku absolvoval. Pro děti budou na každý závod připraveny originální dřevěné medaile ve tvaru sovy.