Nejnovější zprávy: Luhovaný Vincent bude letos „přes čáru“ Koupaliště ve Valašském Meziříčí letos otevře nový bazén

Společnost

​V Rožnově pod Radhoštěm vítali nové občánky

Třicet čtyři miminek přivítalo město Rožnov pod Radhoštěm mezi své občany. I tentokrát bylo více holčiček, konkrétně devatenáct, chlapečků bylo patnáct. Vítání občánků proběhlo tradičně v obřadní síni na městské radnici.


Autor: Město Rožnov pod Radhoštěm

Celkem třicet čtyři dětí přivítalo ve čtvrtek 12. května 2022 město Rožnov pod Radhoštěm mezi své občany. Rodiče s dětmi a jejich příbuzné pozdravila na radnici při čtvrtečním odpoledni místostarostka Kristýna Kosová.

„Na Vaší společné cestě Vás čeká nemálo nástrah. Bude to náročné i zábavné. Každý den se od sebe můžete naučit něco nového, protože děti se na svět dívají úplně jinýma očima a Vy se teď můžete chvíli dívat s nimi. Chci Vám, milí rodiče, popřát ať se Vašim dětem daří a ať máte dost sil, trpělivosti a nadhledu na ty každodenní drobné zkoušky, ať Vám vyrostou děti šikovné a nebojácné, na které bude hrdí,“ popřála rodičům místostarostka Kristýna Kosová a postupně děti přivítala mezi občany města.

Rodiče převzali při této příležitosti růži a pamětní list, miminkům byly určeny dětské kostky, které ze svého rozpočtu hradí město a také ponožky s novým vizuálním stylem města na památku. Rodiče byli informováni také o projektu Bookstart pro ty nejmenší děti, o nabídce knih Městské knihovny Rožnov a také obdrželi poukaz na roční vstup do knihovny, který mohou při první návštěvě vyměnit za čtenářský průkaz pro dítě nebo dospělého.