Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Společnost

Tradiční jarmarky nahradí v Rožnově na náměstí trh. Kvůli pandemii

Tradiční jarmarky byly kvůli pandemii v loňském i letošním roce zrušeny. Rožnovský trh má dočasně oblíbené akce na Masarykově náměstí nahradit.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Součástí trhu bude přes 50 stánků s prodejem pestré nabídky zboží, ovšem stále je nutné dodržovat všechna epidemiologická opatření. Návštěvníci se tak nedočkají doprovodného programu.

V loňském i letošním roce přišli lidé o tradiční jarmarky, na které byli po několik let zvyklí. Kvůli pandemické situace nebylo možné pořádat akce, na kterých se může setkat velké množství lidí najednou, ale T-klub kulturní agentura se rozhodla najít alternativní variantu a vrátit tak lidem možnost nakoupit si tradiční výrobky domů. „Rožnovský trh je dvoudenní akce, která bude čistě prodejní, tudíž se lidé nedočkají doprovodného programu. Na oplátku jim však nabízíme více než 50 stánků na náměstí, které nabídnou opravdu širokou škálu zboží. V sortimentu nebude chybět ručně potištěný textil, přírodní kosmetika, sýry, ovocná vína, květinové dekorace, uzeniny, perníčky a mnoho dalšího,“ popsal Pavel Jakubík, dramaturg T-klub kulturní agentury.

Rožnovský trh bude probíhat v pátek 21. května od 9 – 17 hodin a poté v sobotu od 9 – 13 hodin.

Trh bude probíhat za aktuálně platných epidemiologických opatření, což jsou například dvoumetrové rozestupy mezi stánky, 1 osoba na 15m2 a nádoby s dezinfekčními prostředky u každého stánku. Návštěvníci se nedočkají hudebního programu a také zde nebude prodáváno jídlo a pití určené k okamžité spotřebě.