Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Společnost

Rybářům chybějí peníze za likvidaci škod po otravě řeky Bečvy

Rožnov daruje rybářům 100 tisíc korun. Radnice se tak připojila s finanční pomocí v souvislosti s otrávením řeky Bečvy, které se stalo v září loňského roku.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Na transparentní účet rybářů se schází prostředky na obnovu toku a jeho zarybnění, rybářům ale stále chybí peníze na úhradu faktur za likvidaci škod.

Finanční dar města v hodnotě 100 tisíc korun bude určen právě Českému svazu rybářů, tak aby z těchto peněz mohli pokrýt náklady, které vznikly právě při likvidaci škod. „S představiteli Českého rybářského svazu jsme probírali, jaká finanční výpomoc by pro ně byla nejvhodnější. V současné době je to právě finanční dar na dofinancování nákladů, které vznikly při likvidaci mrtvých ryb nebo činnost dobrovolníků. Rybáři vyjádřili poděkování městu už dopředu, když jsme konzultovali smlouvu,doplnila místostarostka Kristýna Kosová.

Náklady se vyšplhaly na částku 500 tisíc korun na likvidaci ryb v kafilérii a vyčíslení částky na provádění prací při zásahu přesáhly 250 tisíc korun.