Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Kultura

​Rožnov vydává nový nástěnný kalendář na rok 2022

Kalendář reprezentativních fotografií města pro rok 2022 vydává již v srpnu město Rožnov pod Radhoštěm. Na stranách jednotlivých měsíců jsou zajímavé fotografie z Rožnova pod Radhoštěm – například z Jurkovičovy rozhledny, Valašského muzea v přírodě, ze zříceniny hradu Rožnov nebo městského parku.


Autor: Město Rožnov pod Radhoštěm

Nástěnný kalendář pro rok 2022 připravilo Turistické informační centrum Rožnov pod Radhoštěm již uprostřed léta, aby si ho mohli pořídit kromě domácích Rožnovanů také turisté, kterých je ve městě nejvíce právě v letních měsících. „S kolegyněmi jsme se smály, že jsme dokonce překonaly předloňský rekord vydání, a to přesně o tři dny. Věříme, že se kalendář bude líbit a může být vhodným dárkem pro Rožnovany i všechny, kteří prostě mají Rožnov rádi,“ řekla Hana Salvia z rožnovského turistického informačního centra.

Kalendář čerpá převážně z fotografií společnosti m-ARK, které město použilo do své reprezentativní publikace „Rožnov pod Radhoštěm – brána Beskyd, srdce Valašska“, která vyšla v rámci oslav 750. výročí města. Některé fotky dodali fotografové Jiří Škrobák a Stanislav Prečan.

Nástěnný kalendář Rožnov pod Radhoštěm 2022 je v prodeji v turistickém informačním centru na Masarykově náměstí.