Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Společnost

Rožnov pod Radhoštěm připravuje moravsko-slovenskou kuchařku receptů pro školy

Rožnov pod Radhoštěm společně s Kysuckým Novým Mestom na Slovensku připravují kuchařku receptů pro mateřské a základní školy. Projekt nazvali "Hovorme o jedle – žime zdravo a chutne" a bude financován z programu přeshraniční spolupráce INTERREG.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Zástupci města Rožnov pod Radhoštěm a města Kysucké Nové Mesto se setkali na jednání na rožnovské radnici. Hlavním tématem jednání byla další přeshraniční spolupráce na novém projektu. Aktivity se zaměří na rozvoj, podporu a zpřístupnění přírodních a kulturních dědictví. Spolupráce navazuje na předchozí úspěšný projekt přeshraniční spolupráce „Hovorme o jedle – žime zdravo a chutne“.

Spolupráce na předchozím projektu v rámci přeshraniční spolupráce se ukázala jako efektivní a přínosná pro obě strany projektových partnerů. Projekt „Hovorme o jedle – žime zdravo a chutne“ je primárně zacílen na stravování v mateřských a základních školách v obou městech. V rámci projektu vznikne také společná publikace receptů pro kvalitní stravování. V návaznosti na pozitivní ohlas na předchozí projekt, se nyní znovu setkali starostové a projektoví manažeři obou měst k diskuzi nad dalším projektovým záměrem. Tentokrát se přeshraniční spolupráce zaměří na rozvoj, podporu a zpřístupnění přírodních a kulturních dědictví.

Je důležité podporovat spolupráci, která funguje a rozvíjí město správným směrem. Na jednání jsme si potvrdili společný záměr a cíl projektu, společný personál a také harmonogram aktivit, na kterých se budou aktivně podílet obě strany. Nejvíce se diskutovalo o aktivitách, které by v rámci projektu pomohly zejména k propagaci přeshraničního území partnerů,“ dodal starosta města Jiří Pavlica.

Aktuálně probíhá příprava po projektové stránce, jelikož je plánováno projekt realizovat v rámci programu přeshraniční spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Česká republika 2014 – 2020 v rámci Fondu malých projektů.