Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Společnost

Nejlepší dárek pro zlínské patrioty. Kalendáře připomenou 700letou historii jejich města

U příležitosti 700. výročí od první písemné zmínky o Zlíně vydalo město dva kalendáře. Stolní a nástěnný kalendář na rok 2022 připomenou milníky města Zlína v jeho sedmisté historii.

V nadcházejícím roce čekají Zlín oslavy významného výročí 700 let od první písemné zmínky o městě. Pro tuto výjimečnou událost připravilo oddělení cestovního ruchu tematicky zaměřené kalendáře, do kterých jsou zařazeny poutavé fotografie – např. vyobrazení Elišky Rejčky, erby, fotografie odrážející vývoj Zlína, ale také život lidí v rozrůstajícím se městě. Fotografie jsou doplněny i zajímavými informacemi od zlínského historika Zdeňka Pokludy,“ uvedla vedoucí oddělení cestovního ruchu Eva Manišová.

Kalendáře jsou k dostání v informačním středisku v budově radnice. Tam si mohou lidé vybrat i další propagační předměty města, ať už vánočně laděné, nebo pouze se zlínskou tématikou.

Kromě kalendářů jsou v nabídce ručně malované vánoční baňky a zimní plecháčky s motivem baťovských domečků, ale třeba i náušnice a klíčenky.Pro dlouhé zimní večery se nabízí zakoupit knížky s baťovskou tématikou. Milovníky pečení určitě potěší kuchařka „99 sladkých teček Marie Baťové“.

Stolní kalendář stojí 89 Kč, nástěnný, který je v česko-anglické verzi je ke koupi za 349 Kč. Zdarma k dostání jsou i oblíbené kapesní kalendáříky, rovněž odkazující na 700 let Zlína.