Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Společnost

Město Kroměříž chce od státu odkoupit pozemky v areálu koupaliště Bajda

Na pozemky si dlouhodobě dělala nárok církev. Soudy ale rozhodly, že patří státu. Radnice proto začalo vyjednávat s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)


Autor: Město Kroměříž

„Město o tyto pozemky usiluje dlouhodobě, aby mohlo zvelebit své jediné letní koupaliště. Bohužel, pozemky byly zatíženy církevními restitucemi, což městu znemožnilo se o tyto pozemky ucházet,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

ÚZSVM čelil žalobě na určení vlastnictví ze strany Arcibiskupství olomouckého. „Na základě informací z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bylo řízení pravomocně skončeno s tím, že pozemky v areálu koupaliště Bajda zůstaly s konečnou platností ve vlastnictví České republiky,“ dodala vedoucí právního odboru Ladislava Žiaková. Zastupitelé ve čtvrtek schválili, aby město podalo žádost na ÚZSVM o úplatný převod pozemků.

Město nechce žádat o bezúplatný převod, neboť by bylo v takovém případě omezeno v možnostech, jak s pozemky nakládat. „Bezúplatný převod by v současné chvíli znamenal, že by bylo město omezeno v dispozici, jakož i ve způsobu užívání těchto nemovitostí, nemohlo by například vybírat ani vstupné a v neposlední řadě by tyto omezující podmínky znamenaly zcela jistě problém v žádosti o případnou dotaci na opravu koupaliště,“ doplnila Žiaková.

Radnice dlouhodobě uvažuje o tom, že areál oživí některými zábavními prvky a skluzavkami. „Dosud město investovalo pouze do technologií a samotných bazénů. Pokud se nám podaří získat zmíněné pozemky od státu, budeme moci vylepšit i zázemí areálu a instalovat zde také některé prvky, které zvýší atraktivitu koupaliště zejména pro děti,“ uzavřel starosta Jaroslav Němec.