Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Aktuálně

Do Kroměříže se vrátí filmaři, bude se natáčet další díl Marie Terezie

V Kroměříži se na přelomu dubna a května bude natáčet další díl divácky úspěšné minisérie Marie Terezie. Štáb čítající více než sto osob tentokrát kromě Arcibiskupského zámku využije i ulici Jánská a Velké náměstí.


Autor: česká televize

Filmaři do města dorazí zhruba na týden někdy mezi cca 26. dubnem a cca 7. květnem. V ulici Jánská a na Velkém náměstí se bude natáčet jeden až dva dny. Vzhledem k rozsahu a náročnosti dobového filmu bude štáb s potřebnou technikou po tuto dobu omezovat parkování i pohyb občanů ve zmíněných lokalitách. Město také filmařům vyhradí parkovací místa v ulicích poblíž zámku či pomůže s odvozem odpadů. „Věřím, že omezení spojená s natáčením budou pro občany Kroměříže snesitelná. A že výsledek v podobě povedeného filmu bude stát za to,“ konstatoval starosta města Jaroslav Němec.

Produkce filmu hodlá podobně jako při natáčeních dřívějších dílů minisérie, které měly premiéru v letech 2017 a 2019, využít komparzisty. Příležitost vidět se ve filmu tak budou mít i obyvatelé Kroměříže.

Projekt je historickou epopejí mapující životní osudy Marie Terezie, jedné z nejvýznamnějších postav novodobé Evropy, která po více než 40 let úspěšně vládla říši, jež zahrnovala území dnešních 12 evropských států. Minisérie vzniká v koprodukci tří veřejnoprávních televizí – české, rakouské a slovenské.