Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Společnost

​Kroměříž radikálně sníží počty zdivočelých holubů

Radnice v Kroměříži plánuje do likvidace holubí populace, včetně vajíček a mláďat investovat 70 tisíc korun. Hotovo má být do 11. května.


Autor: Město Kroměříž

Vedení města proto uzavřelo smlouvu o dílo se specializovanou firmou, jejímž předmětem je odchyt holubů, sběr mláďat a vajíček. „Nadměrný výskyt holubů způsobuje ve všech městech velké problémy. Mechanicky, drápky a zobáky, i chemicky prostřednictvím agresivního trusu poškozují budovy i památky. Navíc jsou holubi přenašeči nejrůznějších nákaz a hostiteli parazitů. Proto se snažíme jejich počet obzvláště v centru Kroměříže snížit,“ řekl starosta Jaroslav Němec.

Firma provede odchyt zdivočelých holubů a sběr jejich vajíček i vylíhnutých mláďat do 11. května. Veškeré práce uvedené ve smlouvě budou provedeny v souladu se zákonem o ochraně zvířat proti týrání, veterinárním zákonem a zákonem o ochraně přírody a krajiny. Za tímto účelem jsou nainstalována čtyři speciální odchytová zařízení, a to na Velkém, Masarykově a Milíčově náměstí a na Erbenově nábřeží.

Pracovníci specializované deratizační firmy zajistí rovněž všechna potřebná povolení včetně dohod s vlastníky objektů, kde budou odchytová zařízení nainstalována, odvoz, utracení a likvidaci zvířat i vajíček podle platných předpisů a následnou desinfekci odchytových míst i zařízení. „Informace o průběhu prací a počty zlikvidovaných zvířat včetně vajíček obsahují písemné zprávy, které budeme průběžně v pravidelných intervalech dostávat,“ doplnil Lubomír Alexa z odboru služeb, který má zmíněnou problematiku na starost.