Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Společnost

Hejtmanství chce pro sociální služby elektromobily

Do 3. února 2022 může Zlínský kraj zažádat o dotaci na pořízení osmi elektromobilů, které by pomohly obnovit vozový park poskytovatelů sociálních služeb.

Ilustrační foto
Autor: pinterest

O pořízení osmi ekologicky šetrných vozidel, která pomohou provozovatelům vybraných sociálních služeb zvýšit kvalitu poskytované péče, usiluje Zlínský kraj. Radní na svém pondělním jednání schválili projektový rámec projektu „EKO auta pro sociální služby Zlínského kraje“ řešící podobu žádosti o dotace, kterou vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky. Kraj může na nákup elektromobilů získat dotaci ve výši 7,92 milionu korun, přičemž celkové náklady na pořízení osmi vozů činí 8,80 milionu korun.

„Stávající vozidla v zapojených sociálních službách jsou často na hranici své životnosti a nutně potřebují obnovit. Pořízení elektromobilů pomůže zefektivnit činnost sociálních služeb, sníží náklady na nezbytné opravy a vysoké energetické nároky stávajících vozidel a navíc pomůžeme ochraně životního prostředí,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za oblasti sociálních věcí i životního prostředí a dodala: „Prostřednictvím pořízení nových elektromobilů se také poskytovatelé sociálních služeb budou moci lépe přizpůsobit požadavkům klientů. Těm například zajišťují dovoz obědů a nákupů, odvoz na vzdělávací a volnočasové aktivity, což je pro život klientů sociálních služeb nesmírně důležité.“

Projekt je připravován v rámci Integrovaného regionálního operačního programu – prioritní osy 6 REACT-EU, a to výzvy č. 101 – Sociální infrastruktura se zvýšenou energetickou účinností. Jeho obsahem je nákup osmi elektromobilů pro příspěvkové organizace Zlínského kraje. Jedná se o jeden elektromobil pro Centrum ÁČKO, tři elektromobily pro Sociální služby pro osoby se zdravotním postižením a čtyři elektromobily pro Sociální služby Vsetín.