Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Kultura

​Areál Valašského muzea v přírodě se rozšíří o dalších téměř 30 objektů

Nový areál ponese název Kolibiska. Rozprostírat se bude nad Valašskou dědinou a nabídne návštěvníkům komplexní pohled do života pastýřů a obyvatel horských usedlostí.

Ilustrační foto
Autor: NMVP Rožnov pod Radhoštěm

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm intenzivně pokračuje v přípravě nového areálu Kolibiska, který by měl být ze čtyř areálů rozlohou největší.

Aktuálně se pracuje na oplocení areálu, které by mělo být dlouhé 1400 metrů a současně bude změněna turistická trasa na Jurkovičovu rozhlednu. Ta se od Tylovic prodlouží o téměř 400 metrů.

„S vedením muzea jsme opakovaně diskutovali změny turistické trasy k Jurkovičově rozhledně. Poslední jednání se ale týkalo i nového vstupu v blízkosti Jurkovičovy rozhledny. U rozhledny bude vybudováno i sociální zázemí, které budou moci využívat nejen návštěvníci muzea, ale také návštěvníci rozhledny, což je pro nás příjemná zpráva. Návštěvnost rozhledny roste a o potřebě řešit dopady turismu v této lokalitě diskutujeme již delší dobu, doplnila místostarostka Kristýna Kosová.

Nový areál Kolibiska představí chov ovcí, salašnictví, pastevectví, horskou kulturu nebo lesnictví. Do roku 2027 by mělo v areálu nad Valašskou dědinou vyrůst 25 nových objektů.