Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Společnost

Zvířata v minizoo ve Valašském Meziříčí uvidí lidé i nadále zdarma. Díky radnici

Tisíce návštěvníků zavítají ročně do areálu Fauna parku – dětský ráj ve Valašském Meziříčí. Díky finanční pomoci tamní radnice je návštěvníkům otevřena zdarma.


Autor: minizoo

Areál založil Tomáš Juga jako zájmový už v roce 1999 a následující rok jej otevřel veřejnosti. Od září 2019 podporuje jeho provoz také město Valašské Meziříčí. Fauna park na Štěpánově je vyhledávaným cílem nejen rodin s malými dětmi, ale také našich mateřských a základních škol. Jeho provoz je ale nákladný, a proto jsme jej dosud podporovali částkou 20 tisíc korun měsíčně s podmínkou, že bude pro návštěvníky otevřen zdarma,“ vysvětlil starosta Robert Stržínek.

Současná ekonomická situace, nárůst cen energií i vstupních surovin pro výrobu krmiv se však negativně promítly do růstu provozních výdajů areálu. Proto se Tomáš Juga obrátil na město s žádostí o zvýšení příspěvku a radní mu vyhověli. „Příspěvek jsme navýšili na 30 tisíc korun měsíčně. Naším cílem je, aby byl Fauna park – dětský ráj nadále přístupný zdarma a děti i dospělí se mohli setkávat se zvířaty v atraktivním prostředí,“ navázal starosta Stržínek.

Lamy, pštrosi, dikobrazi, poník, veverky a další drobní hlodavci, ale také pestrá škála opeřenců či okrasných vodních ryb a želv, to vše v příjemném prostředí rodinného areálu. Tak by se dal ve stručnosti popsat Fauna park – dětský ráj na valašskomeziříčském Štěpánově.

„Je vidět, že se Tomáš Juga i s pomocí dobrovolníků a dalších podporovatelů o minizoo příkladně stará a zvířátkům se zde daří. Zároveň myslí i na návštěvníky a vybudoval zde nové toalety, což je velké plus,“ řekla místostarostka Yvona Wojaczková a doplnila: „S dětmi z mateřské školy Podlesí jsem se navíc přesvědčila, že areál je ideálním cílem výletů pro naše školy a skvělou učební pomůckou. To mě jen utvrdilo ve smysluplnosti další podpory jeho provozu ze strany města.“

Podle slov provozovatele by se měl areál v nejbližší době rozšířit také o jezírko pro černé labutě a případně i další zvířata.