Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Společnost

​Zoo Zlín a zlínská skupina LEON uspořádají děkovný online koncert

Zlínská zoo společně se zlínskou rockovou skupinou Leon uspořádají ve čtvrtek 22. dubna společný online koncert. Tímto koncertem poděkují všem, kteří jakýmkoliv způsobem podpořili Zoo Zlín a pomohli jí zvládnout náročné období. Koncert mohou zájemci sledovat ve čtvrtek od 18.00 hodin živě na facebooku Zoo Zlín a skupiny Leon.


Autor: Zoo Zlín

Ještě v polovině března byla ekonomická situace zlínské zoo velmi napjatá. Zahrada neměla žádné příjmy ze vstupného, díky příspěvku zřizovatele a vlastních rezerv prostředky na provoz stačily pouze do konce dubna. „Po zveřejnění informací o naší kritické situaci se stalo něco neuvěřitelného. Zvedla se obrovská vlna podpory z celé České republiky, finanční pomoc začala lámat všechny rekordy,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský. Lidé zahradu podrželi výjimečným způsobem, pomáhají i po otevření areálu od 12. dubna.

„Věřili jsme, že nám veřejnost pomůže, naše představy se však pohybovaly tak kolem dvou milionů korun. Že nám lidé od 1. března do 20. dubna pošlou 20 milionů korun, to jsme opravdu nečekali. Je to pro nás to nejkrásnější ocenění naší práce, jaké jsme si mohli přát. Děkujeme za všechny dary, děkujeme za současnou i budoucí návštěvu zlínské zoo. Hluboce si této přízně a podpory vážíme, společný koncert je naše velké poděkování,“ vyzdvihl pomoc veřejnosti ředitel Roman Horský.

adost ze společného koncertu sdílí také skupina Leon a Petr Tureček, hlavní organizátor celé akce. „Je skvělé, že je mezi námi taková spousta lidí, kteří mají zlínskou zoo rádi a rozhodli se jí pomoc. Doufáme, že společně vytvořený koncert udělá lidem radost. Vznikl naprosto spontánně, sami uvidíte, co všechno se při živém natáčení koncertu na první dobrou může stát. Těšíme se na společné zážitky,“ přiblížili připravovaný koncert hudebníci se svým manažerem.

Lidé i nadále mohou zlínské zoo pomoci prostřednictvím sponzorování zvířat, v rámci projektu Mám zvíře na víkend nebo zasláním příspěvku na sbírkové konto Zoo Zlín. Podrobné informace zájemci najdou na webu zoo, odkaz Jak mohu pomoct zoo.