Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Společnost

​Zoo v sobotu 9. září otevře indickou expozici Kerala

V sobotu 9. září zlínská zoo otevře expozici Kerala. Vznikla proměnou původní asijské voliéry a rozšířením výběhu medvědů pyskatých. Zahrada expozici pojmenovala podle svazového státu v jižní Indii, který patří mezi přírodní perly Indie a celého Orientu.


Autor: Zoo Zlín

Slavnostní otevření za účasti velvyslance Indické republiky J.E. p. Hemanta Harishchandra KOTALWARA proběhne v sobotu 9. září 11.00 hod. v asijské oblasti zoo.

Kerala nabídne chovaným zvířatům komfortní chovatelské podmínky a maximální prostor, tuto filozofii zoo naplňuje u každého realizovaného projektu.

„Velkoprostorová voliéra, která na délku měří 40 a na šířku 25 metů, se stane domovem pro zástupce mokřadních druhů asijských ptáků, např. vzácně chované marabu indomalajské, nesyty bílé a nesyty indomalajské, pelikány skrvnozobé nebo pižmovky bělokřídlé. Proto její podstatnou část tvoří jezírko s ostrůvky zeleně. Návštěvníkům zde brzy představíme i zástupce asijských papoušků, které budeme chovat poprvé v historii zoo. tupce asijských papoušků. Pro medvědy pyskaté jsme připravili komfortní odpočinkový brloh, který je propojen se stávajícím výběhem a který umožní uvidět medvědy i během zimního období,“ přiblížil pojetí Keraly ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

Expozici Keralu doplní vyhlídka pro návštěvníky s pohledem do voliéry a velké množství uměleckých prvků z Indie. „Chtěli jsme návštěvníkům dopřát pocit, že se skutečně ocitli v Indii, že vstupují do indického chrámu a z bezprostřední blízkosti pozorují místní zvířata. Socha boha Ganéši, chrliče v podobě draků, vyřezávané dřevěné vstupní dveře a portály, obložení z lateritu, indická hudba, to vše nám pomůže vytvořit autentickou atmosféru. Přijďte se v sobotu 9. září podívat, jak se nám vše povedlo,“ zve na první návštěvu Keraly ředitel Roman Horský.

Součástí slavnostního otevření expozice Kerala bude doprovodný program na nádvoří zámku Lešná. „Na nádvoří zámku nabídneme všem zájemcům zábavné a vzdělávací dílničky, které přiblíží Indii a zvířata chovaná v Kerale. Chystáme také velkou bublinářskou show, děti a dospělí si budou moci dokonce sami vyzkoušet tvoření bublin. Program zde odstartuje o půl jedenácté,“ uvedla Romana Mikešová, vedoucí marketingu.