Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Kultura

Zlínští filmaři natočili video o vinaři a lisu pro Malokarpatské muzeum ve slovenském Pezinku

Projekce příběhu Klářina lisu a životního osudu vinaře Jozefa Janáče vítá od tohoto týdne návštěvníky Malokarpatského muzea ve slovenském Pezinku. Desetiminutový snímek vznikl ve Zlíně v produkční a reklamní společnosti IS Produkce, největším produkčním studiu na Moravě.


Autor: Kateřina Martykánová

Projekty podobného rázu už IS Produkce v poslední době připravila také pro Českou národní banku, Muzeum slivovice Rudolfa Jelínka nebo Trezor přírody v Horní Lidči.

Řadu výpravných realizací pro muzea a edukativní expozice má na svém kontě zlínská IS Produkce. Nejnovější z nich byla oficiálně představena začátkem tohoto týdne v Malokarpatském muzeu v Pezinku a IS Produkce se na něm podílela jako dodavatel multimediálního obsahu pro společnost AV MEDIA SYSTEMS, která návrh a dodávku expozice realizovala. Videem provází známý slovenský herec Marko Igonda, který představuje vinaře Jozefa Janáče. Příběh je založený na osudu muže, který ve zdejší vinařské oblasti v 19. století skutečně žil a jako vinař by úspěšný, jeho život ale nebyl jednoduchý.

„Projekt Klárin lis je vďaka výbornej práci AV MEDIA SYSTEMS a IS Produkce našim zatiaľ najprofesionálnejším a najemotívnejším prvkom v expozícii Malokarpatského múzea v Pezinku. Verím, že vzájomná dobrá chémia bude medzi nami pokračovať aj v budúcnosti a naše spolupráca je ešte len na začiatku,“ uvedl Martin Hrubala, ředitel Malokarpatského muzea.

Vinařský příběh není pro IS Produkci první realizací v oblasti velkých edukativních projektů. „V minulém roce jsme například vytvořili film pro Návštěvnické centrum České národní banky,“ připomněl Martin Gazda, majitel IS Produkce. „Hlavní roli v něm hrají historické osobnosti, které se nachází na českých bankovkách. Režie i scénáře se zhostil Jiří Strach, autorem hudby je Ondřej Soukup a osobnostem z bankovek propůjčili hlas špičkoví čeští herci, jako třeba Jiří Bartoška, Miroslav Donutil, Eliška Balzerová nebo Ondřej Vetchý.“

V těsné spolupráci se společností AV MEDIA SYSTEMS, jako generálním dodavatelem expozic, vznikly v IS Produkci také úvodní filmy expozice Muzea Slivovice, které v Praze otevřela vizovická likérka Rudolf Jelínek, i pro Trezor přírody v Horní Lidči představující přírodní bohatství Bílých Karpat a Beskyd.

Společnost IS Produkce je největším filmovým produkčním studiem na Moravě. Natáčí prezentační filmy, televizní, online i rádiové spoty pro významné klienty. Patří mezi ně např. Notino, Česká národní Banka, Green-Swan Pharmaceuticals, Hornbach, Penny, Blue Style, Živý Zlín, statutární město Zlín, ZOO Zlín, Asko, Climax, Barum Continental. V červenci roku 2023 uvede do kin film Dvě slova jako klíč, který opět vzniká ve spolupráci s režisérem Danem Svátkem a spisovatelem Josefem Formánkem. Podle Formánkova autobiografického románu už byl ve Svátkově režii natočený snímek Úsměvy smutných mužů. IS Produkce se také podílela na realizaci filmů Můj příběh a Smečka, které vznikaly mimo jiné i ve zlínských lokacích.