Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Kultura

​Zlínský kraj podpoří kulturu v regionu. Na dotacích rozdělí dva miliony korun

Částkou dva miliony korun podpoří Zlínský kraj kulturní aktivity a akce v regionu. Zájemci mohou podat žádost o dotaci do pátku 9. 7. 2021 do 11:00 hodin.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Zlínský kraj prostřednictvím Fondu Zlínského kraje a jeho Programu KUL01-21 na podporu kulturních aktivit a akcí regionálního významu opět podpoří kulturní počiny, které se uskuteční na území Zlínského kraje v termínu od 1. 7. 2021 do 31. 12. 2021.

V prvním kole programu byly na podporu kulturního života v regionu vyčleněny z rozpočtu Zlínského kraje tři miliony korun. Částka byla rozdělena mezi 64 žadatelů. V druhém kole činí výše podpory dva miliony korun.

„Přestože se pandemická opatření neustále mění, pevně věřím, že možnost znovu realizovat kulturní aktivity vrátí sílu samotným pořadatelům a současně připraví pestré kulturní zážitky všem návštěvníkům, nyní už opět také ze zahraničí. Kultura a na ni navázaný cestovní ruch totiž přispívají k rozvoji našeho duševního bohatství a zároveň k propagaci našeho kraje,“ podotkla Zuzana Fišerová, radní zodpovědná za oblast kultury a školství.

Zájemci mohou podat žádost o dotaci do pátku 9. 7. 2021 do 11:00 hodin. Formulář je volně k dispozici na webových stránkách Zlínského kraje v sekci Dotace – Kultura – Dotace a granty. Případné dotazy telefonicky zodpoví pracovníci oddělení kultury Krajského úřadu Zlínského kraje.