Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Kultura

​Zdeňka Straškrabová převezme Cenu města Vsetína na zámku

Cenu města Vsetína za rok 2022 převezme folklorní zpěvačka a dlouholetá členka souboru Vsacan Zdeňka Straškrabová.


Autor: www.osobnostivalasska.cz

Slavnostní udělení ocenění se uskuteční v neděli 4. června v 17 hodin. Obohatí jej vystoupení koncert Liselotte Rokyta na panovu flétnu v klavírním doprovodu Elišky Novotné. V průběhu podvečera vystoupí také domovský soubor laureátky – Vsacan.

Zdeňka Straškrabová patří mezi nejvýznačnější osobnosti valašského folkloru. Již 75 let je členkou a sólovou zpěvačkou souboru Vsacan. V rámci své pěvecké dráhy vystupovala i s hudebními tělesy BROLN či Technik a získala mnoho ocenění na domácích i zahraničních soutěžích. V roce 2004 jí bylo uděleno Čestné občanství města Vsetína za přínos v oblasti kultury.

Na udělení Ceny města Vsetína Zdeňce Straškrabové se shodlo zastupitelstvo města. „Nominacemi na Cenu města Vsetína se zabývala kulturní komise rady města a následně radní, kteří souhlasili s doporučením komise a předložili zastupitelům návrh udělit tuto cenu Zdeňce Straškrabové. Ta si ji jistě zaslouží za dlouholeté působení v oblasti folkloru a za to, že svým zpěvem mnoho let rozdávala a rozdává radost všem příznivcům valašské muziky,“ zdůvodnil již před časem udělení ceny Jiří Čunek.

Program slavnostního podvečera udílení Ceny města je vždy vytvářen ve spolupráci s oceněným. „Letošní předávání Ceny města Vsetína bude na přání Zdeňky Straškrabové moderovat Jan Rokyta, jako hudební hosté vystoupí hráčka na panovu flétnu Liselotte Rokyta a klavíristka Eliška Novotná, chybět nebude ani folklorní soubor Vsacan,“ představila program slavnostního předávání Eva Hennelová z Domu kultury Vsetín s tím, že vstup na akci je volný.