Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Společnost

​Zámek Lešná u Meziříčí vzdá hold myslivosti

Tradiční myslivecké odpoledne plné ukázek, vystoupení, zábavných aktivit a zvěřinových specialit nabídnou oblíbené Lovecké slavnosti, které proběhnou v sobotu 8. června od 13 hodin na zámku Lešná u Valašské Meziříčí.


Autor: Muzeum regionu Valašska

Lovecké slavnosti patří už řadu let k tradičním akcím červnového kalendáře Muzea regionu Valašsko, pod jehož správu zámek v Lešné spadá. V příjemném prostředí zdejšího parku si i letos užijete nabitý program, který v sobě snoubí tradici myslivosti a zábavu pro všechny generace.

Návštěvníci si užijí sokolnickou show René Vrbického, vystoupení kynologů s loveckými plemeny psů či výstavu loveckých trofejí. Letošní novinkou bude ukázka vyhledávání zvěře za pomoci dronu a také krátké kostýmované scénky, jež budou uvádět jednotlivé body programu.

Děti se budou moci pobavit při kvízové hře, střelbě z luku a vzduchovky či dalších aktivitách. O hudební doprovod se stejně jako loni postará známá dechovka Starojičané. Chybět nebudou ani tradiční zvěřinové speciality od členů místního mysliveckého spolku Háj. „Lovecké slavnosti si za dobu konání získaly velkou oblibu široké veřejnosti a pevně doufáme, že tomu tak bude i v letošním roce. Přijďte si s námi užít příjemné rodinné odpoledne v duchu myslivecké tradice a se spoustou zábavy pro všechny generace,“ pozvala kurátorka akce Zdeňka Višinková z Muzea regionu Valašsko.