Nejnovější zprávy: ​Mezinárodní týden turistiky na Valašsku 2024 spustil registraci Děravá střecha radnice v Karolince zřejmě způsobila výpadek počítačů

Kultura

Výstava v galerii Elektra oslavuje krásu a eleganci let minulých

​Věděli jste, že ve 20. letech minulého století měly dámy tzv. česací kabátek, který používaly při ranní toaletě? Nejen o tom pojednává výstava oslavující noblesu let minulých, kdy žena nevycházela z domu bez klobouku, rukaviček a kabelky, které spolu dokonale ladily. Unikátní výstava je k vidění v luhačovické galerii Elektra.


Autor: Město Luhačovice

Na výstavě, kterou pořadatelé nazvali příznačně Kouzelné módní doplňky aneb krása a elegance uplynulých let, se seznámíte se zručností modistek a jejich dokonalými dobovými klobouky či drobnými kabelkami, které jsou svojí dokonalostí mistrovskými kousky výrobce. K vidění jsou také háčkované rukavičky a límečky, které si jejich nositelka často zhotovovala sama.

Záměrem výstavy je zejména potěšit a inspirovat návštěvníky, kteří zde možná najdou kousky, které jsou u mnohých zapomenuty na dně skříně nebo hluboko v zásuvce.

Výstavu můžete navštívit denně od 9 do 17 hodin, a to až do 27. listopadu.