Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Společnost

Vsetínští fanoušci věří v návrat hokejové extraligy. Lapač dostane nové mantinely

Hokejisté VHK ROBE Vsetín míří do bojů o extraligu. Pokud se jim návrat do nejvyšší hokejové ligy zdaří, dostane stadion Lapač moderní pružné mantinely.


Autor: www.hc-vsetin.cz

Po vítězství nad Zlínem se vsetínští hokejisté stali mistry Chance ligy a v baráži zabojují od příští středy proti Kladnu o postup do extraligy. Budou se ovšem muset obejít bez výhody domácího prostředí. Zimní stadion Na Lapači totiž nesplňuje některé podmínky pro pořádání zápasů extraligy a baráže – zejména postrádá moderní pružné mantinely. Tento problém ale radnice v létě vyřeší a pokud se Vsetínu podaří v baráži uspět, mohla by se na podzim extraliga na Lapač vrátit.

„O tom, že hokej je na Vsetíně velkým fenoménem, je zbytečné mluvit. Do posledního místa zaplněný Lapač, elektrizující atmosféra a vítězství domácího týmu znamenající prvoligový titul znovu po třiceti letech, to včera jednoznačně potvrdily. Hokejistům k tomuto úspěchu gratuluji a přeji jim hodně sil do nadcházející baráže o extraligu proti Kladnu,“vzkázal starosta Jiří Čunek.

Baráž, hraná na čtyři vítězná utkání, startuje ve středu 17. a čtvrtek 18. dubna dvěma duely na ledě Kladna. V dalších dvou zápasech (v neděli 21. a pondělí 22. dubna), ale také v případném šestém (v pátek 26. dubna), by z výhody domácího prostředí měl těžit Vsetín. Jenže stadion Na Lapači aktuálně nesplňuje některé z podmínek pro pořádání zápasů extraligy, pod níž spadá i baráž. A tak Vsetín bude muset odehrát domácí utkání v exilu.

„Hlavní překážkou, kvůli níž náš stadion nesplňuje extraligová kritéria, jsou chybějící pružné mantinely, jež jsou pro hráče bezpečnější než ty, které Na Lapači máme nyní. O pořízení pružných mantinelů Na Lapači rozhodli zastupitelé již v loňském roce, ale kvůli komplikacím ve výběrovém řízení se instalace nestihla před aktuální sezonou a dojde k ní tedy až po jejím skončení,"prohlásil starosta Čunek s tím, že za pořízení a instalaci pružných mantinelů včetně ochranných plexiskel a sítí zaplatí radnice zhruba 8,5 milionu korun.

„Věřím, že se našim hokejistům podaří baráž vyhrát a zimní stadion Na Lapači na podzim letošního roku opět po sedmnácti letech zažije atmosféru extraligových utkání,“ uzavřel starosta Čunek.