Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Společnost

Vsetíňanům se otevře nový železniční podchod

Další změny v dopravě čekají Vsetíňany v rámci výstavby nové železniční stanice a přilehlého sídliště. Chodcům se otevře železniční podchod U Křivačkárny. Trvale uzavřen ale bude přechod na ulici Štěpánská.


Autor: Město Vsetín

Na přelom února a března uvede Správa železnic (SŽ) do provozu právě dokončovaný železniční podchod U Křivačkárny.Současně pak ale trvale uzavře železniční přechod na ulici Štěpánská.

Stavba podchodu U Křivačkárny (naproti budovy VZP), jenž nahradí železniční přejezd, který ještě vloni fungoval ve stejném místě, má podle informací SŽ skončit vzávěru února. Přesně ve čtvrtek 29. února bude podchod uveden do provozu. V návaznosti na to dojde v pondělí 4. března k trvalému uzavření 150 metrů vzdáleného stávajícího železničního přechodu na ulici Štěpánská.

„Správa železnic se při modernizaci železničních tratí snaží rušit jejich úrovňová křížení, tedy přechody a přejezdy. Tam, kde je to možné, je nahrazuje podchody, podjezdy, nadchody a nadjezdy. Důvodem je zvýšení bezpečnosti. Ke stejnému opatření tedy dojde i na Vsetíně, kde je navíc dalším argumentem pro zrušení přejezdu U Křivačkárny a přechodu na Štěpánské ulici plánované zvýšení traťové rychlosti železnice,“ informoval starosta Jiří Čunek.

V okolí přechodu na Štěpánské ulici budou po jejím uzavření umístěny dočasné mechanické zábrany, aby tudy lidé nadále nepřecházeli kolejiště. V horizontu několika následujících měsíců tyto dočasné zábrany nahradí v úseku od Štěpánské ulice po vlakové nádraží po obou stranách železnice oplocení z pozinkovaných panelů.

Od Štěpánské ulice směrem k Jablůnce dojde k výsadbě živého plotu z habrů, a to na 250 metrů dlouhém úseku podél ulice U Trati na Rybníkách.