Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Kultura

​Velký sál ovládne rock´n´roll, muzikál Šakalí léta má premiéru

Nespoutaná energie prvního rock´n´rollu ovládne Velký sál Městského divadla Zlín. V sobotu 25. září v 19.00 bude mít premiéru muzikál Šakalí léta. V hlavní roli Bejbyho se představí Radovan Král.


Autor: Městské divadlo Zlín

„Myslím, že je to přesně ten titul, kterým to dokážeme zase nakopnout. Určitě všichni aspoň jednu písničku ze Šakalích let znají. A jestli ne, tak ji znají a neví, že je že Šakalích let,“ říká představitel hlavní role Radovan Král.

„Zveme diváky na silný a srozumitelný příběh, kterého dozvuky jsou cítit dodnes. Kult mladosti a drzé sympatie reprezentuje kapela The Only Way, která je součástí naší inscenace,“ prozradil režisér Dodo Gombár. Nejde o první muzikál, který někdejší umělecký šéf zlínské scény se zlínským souborem nastudoval. Diváci dodnes vzpomínají na Šumaře na střeše, Limonádového Joea nebo na Kabaret. „Není to ale jen o rock´n´rollu, ale hodně o tlaku doby, kterému cosi živelné strhne ventil, zkrátka kámen na kameni nezůstane,“ doplnil. Hudební stránku inscenace řídí hudebník, skladatel, korepetitor a multiinstrumentalista Josef Fojta.

Jsou 50. léta, doba tvrdé totality. Svoboda dostává na frak, ale v muzice je možné ji najít. Důkazem toho je nespoutaný, svérázný, výstředně oblečený Bejby, který přichází do uniformní šedi na okraji města. Kytaru neustále při sobě, rytmus v sobě. Mládež je nadšena, rodiče zoufají.

„Táhněte do háje, a všichni pryč! Chtěl jsem jít do ráje a nemám klíč...“

Divadelní adaptace Miroslava Hanuše vznikla podle dnes už kultovního filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského na motivy povídek Petra Šabacha.