Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Společnost

​Velikonoční Zoo Zlín září rozkvetlými květy a novými mláďaty

Zlínská zoo je nyní ideálním místem ke strávení velikonočních svátků. Areál rozzářily tisíce květů, na speciální program Velikonoce u Seilernů láká zámek Lešná. Zoo je otevřena každý den od 8.30 do 18.00 hod., zámek během Velikonoc a dubnových víkendů od 10.00 do 16.00 hod.


Autor: Zoo Zlín

Areál zoo, především okolí zámku Lešná, rozzářily tisíce květů narcisů, tulipánů a hyacintů, rozkvetly také bílé magnolie, krokusy nebo zlatý déšť.

„Slonice a téměř dvouletý sloní samečk Zyqarri si každý den od jedenácté hodiny užívají rozlehlý travnatý výběh v Karibuni, určitě doporučujeme zavítat. Rušno je také u klokanů rudokrkých, kde z bezpečí máminých vaků už vykukují letošní mláďata,“ uvedla Romana Mikešová, vedoucí marketingu.

V bývalém pavilonu slonů na návštěvníky čekají tapíři čabrakoví - samice Nadira se svým tříměsíčním potomkem jménem Coffee. V jihoamerické oblasti lidé uvidí hned tři mláďata kapybar.

Během Velikonoc budou připraveny také speciální prohlídky zámku Lešná. „Přestavíme Vám Velikonoce u Seilernů, posledních hraběcích majitelů zámku, nabídneme ukázku kraslic a nejrůznějších ptačích vajíček a také přiblížíme jednotlivé dny velikonočního období - od Květné neděle po Velikonoční pondělí,“ doplnila Romana Mikešová.

Zámecké interiéry doslova rozzáří jedinečná velikonoční výzdoba, každý z 11 pokojů bude mít osobitou výzdobu. Zámek bude otevřen vždy od 10.00 do 16.00 hod., kdy začne poslední prohlídka.

Zoo Zlín je nyní otevřena každý den od 8.30 do 18.00 hod., pokladny a turnikety hlavního a sezonního od 8.30 do 17.30. Občerstvení zajistí 5 restaurací a Chocolatérie, během Velikonoc bude otevřen také Kefa bar s etiopskou kávou