Nejnovější zprávy: ​Mezinárodní týden turistiky na Valašsku 2024 spustil registraci Děravá střecha radnice v Karolince zřejmě způsobila výpadek počítačů

Společnost

​Ve Zlíně můžete od 1. listopadu platit parkovné i mobilem bez aplikace

Aplikace MPLA, která motoristům pomáhá od října pohodlně uhradit parkovné ve Zlíně, už brzy nebude jednou z variant bezhotovostních plateb. Řidiči dostanou od středy 1. listopadu k dispozici také novou službu Parkum. Ta nabízí k platbě jednoduché využití webového rozhraní libovolného internetového prohlížeče.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Zapojení služby Parkum je dalším krokem k postupné digitalizaci důležitých a často užívaných služeb, které město Zlín poskytuje. Pro představu, k dnešnímu dni probíhá více než padesát procent všech plateb za parkovné bezhotovostně a nová služba Parkum by tento trend měla v budoucnu ještě posílit.

Výhodou služby Parkum je především to, že je dostupná také lidem, kteří si do telefonu nechtějí instalovat jakékoliv aplikace, ukládat údaje o vozidlu nebo platebních kartách. „Doplněním další varianty elektronické platby chceme občanům města Zlína dopřát jednoduchou a pohodlnou možnost zaplatit parkování online a odkudkoliv,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Michal Čížek.

Mezi výhody on-line plateb patří například automatická lokalizace. Při procesu platby se zobrazí přesná pozice v oblasti placeného stání, a to včetně ceny za parkovné. Mezi další přednosti patří automatické ověřování zaplacení parkovného na základě registrační značky vozidla nebo v případě Parkum maximálně bezpečná platba prostřednictvím české platební brány Pays.cz.

Služba Parkum aktuálně funguje například v Brně, Olomouci, Špindlerově Mlýně či Frýdku-Místku. Více o nové službě na www.parkum.cz.