Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Kultura

​Ve Valašském Meziříčí startuje Gulášfest

Už ve čtvrtek se otevírají brány jedné z největších hudebních a společenských událostí v regionu – festivalu Gulášfest. Ve třech dnech nabídne neobyčejné gastronomické zážitky i skvělou muziku. Open-air festival se uskuteční od 20. do 22. července na valašskomeziříčském letním stadionu.


Autor: fotojim.com

Na své si přijdou všichni, kteří tuto akci navštíví. „Vystřídají se různé hudební styly od cimbálovek přes písničky pro děti, až po něco tvrdšího. Kromě skvělé hudby nabídne Gulášfest program plný her a soutěží pro malé i velké návštěvníky. K tomu všemu bude připraveno přes 30 druhů guláše nejrůznějších chutí, vůní a barev. Guláš i další pochoutky bohatého občerstvení budou moci návštěvníci spláchnout několika druhy piva i nealkoholických nápojů,“ zvou na festival pořadatelé.

Vše vypukne už ve čtvrtek v 10.00. „Kromě klasického hovězího a vepřového guláše zavoní také guláš jelení, srnčí, dančí, kančí, segedínský, rančerský, zabijačkový, mexický, jemný kuřecí či telecí. Ani vegetariáni nepřijdou zkrátka, připraven bude i guláš fazolový, sójový nebo hříbkový,“ popisuje šéfkuchař festivalu Petr Zahradníček.

Pro účastníky Gulášfestu jsou přichystány dvě tradiční soutěže. V pátek se v 18.00 utkají dobrovolníci z řad publika v pojídání guláše na čas. O den později, rovněž v 18.00, proběhne vyhlášení soutěže o nejlepší valašskomeziříčský guláš. Do soutěže se budou moci přihlásit amatérští i profesionální kuchaři z města a okolí.

Na jaké kapely a interprety se můžete těšit? Kromě místních kapel se představí TUBLATANKA, IMT SMILE, DESMOD, HODINY, ŠROUBY A MATICE, METALLICA z Berouna a mnoho dalších.

Na své si přijdou i nejmladší návštěvníci festivalu. Děti se budou moci nejen bavit, ale také si užít trochu adrenalinu, který nabídne lunapark s četnými atrakcemi.

Vstupné na všechny tři festivalové dny bude 300 Kč, samostatně sobota za 250 Kč. Do 15.00 se vstupné nebude vybírat. Děti do 120 centimetrů mají vstup zcela zdarma.

V případě nepříznivého počasí bude areál zastřešen pomocí velkokapacitních stanů.