Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Společnost

Ve Valašském Meziříčí obnovují sídliště Podlesí za 35 milionů

V horizontu jednoho roku se výrazně změní tvář panelového sídliště ve valašskomeziříčské místní části Podlesí. Původně projektované náklady se navíc radnici podařilo snížit o 13 milionů Kč.


Autor: Město Valašské Meziříčí

V roce 2021 dokončilo město postupnou regeneraci panelových sídlišť Vyhlídka, Pod Oborou, Štěpánov a Křižná. V souhrnu se během téměř 11 let jednalo o 20 etap stavebních prací s náklady přesahujícími 206 milionů korun. Naším cílem od počátku bylo zajistit pro občany důstojné prostředí, v němž žijí. Věřím, že se to podařilo. Zároveň mě těší, že jsme pro letošek dokázali najít finance také na revitalizaci posledního panelového sídliště v Podlesí,“ přiblížil starosta Robert Stržínek.

Práce ve valašskomeziříčské místní části začaly v uplynulých dnech s tím, že hotovo má být do konce června příštího roku. „Počítáme s náklady 35 milionů korun, které budeme hradit plně z rozpočtu města s tím, že oproti projektu se nám soutěží podařilo částku snížit o 13 milionů. Postupně dojde k opravě chodníků, komunikací a parkovišť na celém sídlišti. Vznikne zde také nové dětské a sportovní hřiště, ale například i hřiště pro stolní tenis,“ vyjmenoval starosta Stržínek s tím, že samozřejmostí bude kontejnerové stanoviště s polozapuštěnými kontejnery a výměna či doplnění městského mobiliáře včetně osvětlení.