Nejnovější zprávy: Cyklostezka do Kvasic je uzavřena kvůli kácení nebezpečných stromů Otrokovická radnice vyvěsí tibetskou vlajku

Společnost

​Vánoční hvězdy opět pomáhají. V Otrokovicích jich nakoupili pro Šanci za téměř 100 tisíc

Prodej vánočních hvězd pro pomoc onkologicky nemocným dětem Šance opět v Otrokovicích pomáhal. Oblíbených květin typických pro Vánoce letos město objednalo celkem 809 kusů.

Ilustrační foto
Autor: Pixabay

Prodej vánočních hvězd a jejich distribuci do škol i školek, již třetím rokem organizuje otrokovická radnice. Na transparentní účet sdružení Šance tak bude připsána částka 97 080 korun. Vybrané peníze pomáhají nemocným dětem na Dětské klinice FN Olomouc.

Odbor školství a kultury oslovuje organizace města s nabídkou podpory prodeje a ve spolupráci s odborem provozním a Technickými službami Otrokovice vše zorganizují – od objednávky až po konečný rozvoz květin. „Těší mě, že Otrokovice mohou být součástí této akce a ráda bych poděkovala všem, co se zapojili a pomohli organizačně či zakoupením květiny,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková. Vánoční hvězdy se prodávaly za 120 korun a zájem o ně byl přibližně stejný jako v předchozím roce.

Obecně prospěšná společnost Šance Olomouc je nezisková organizace, která již od roku 1991 pomáhá hematologicky, onkologicky a chronicky nemocným dětem a jejich rodinám na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc. Hlavním posláním je humanizovat náročnou léčbu dětí a pomáhat malým pacientům a jejich rodinám v průběhu celé nemoci až po návrat do běžného života.

Finanční prostředky z prodeje vánočních hvězd jsou využity především na humanizaci nemocničního prostředí, na nákup nadstandardního vybavení a zdravotnických potřeb, na finanční a sociální pomoc rodinám, na financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po léčbě, na doplnění výtvarného materiálu nebo na financování volnočasových aktivit.